HandelInwestycjeMedia

Fabryka Tesli w Berlinie oficjalnie otwarta. Musk zatańczył z radości

Fabryka Tesli w Berlinie oficjalnie otwarta. Elon Musk nie ukrywał radości, kiedy przecinał wstęgę na otwarci “Tesla Gigafactory Berlin” w Grünheide. To pierwszy tego typu zakład w Europie, w którym pracownicy wybudują do 500 tys. samochodów elektrycznych każdego roku. Zatrudnionych zostanie nawet 12 tysięcy osób.

Fabryka Tesli w Berlinie oficjalna otwarta. Elon Musk zatańczył przed dziennikarzami

Prezes Tesli oficjalnie otworzył pierwszą fabrykę w Europie. Elon Musk nie ukrywał, że jest to jedna z najważniejszych chwil w jego karierze, ponieważ dzięki inwestycji Tesla będzie mogła dostarczyć tysiące samochodów na Stary Kontynent i resztę świata bez opóźnień. Oprócz Muska, na ceremonii pojawił się także kanclerz federalny Niemczech Olaf Scholz (SPD) i federalny minister gospodarki Robert Habeck (Zieloni).

Czytaj również: Tesla i Volkswagen otworzą fabryki samochodów elektrycznych w RFN

Trzeba jednak pamiętać, iż Tesla otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę zakładu na początku marca. Oznacza to, że minęło około dwóch lat od rozpoczęcia budowy. Jednak pierwsze samochody były tam produkowane już wcześniej. Budowa obiektu była pewnym ryzykiem, ponieważ należało dograć wszystkie kwestie związane z ochroną środowiska.

Wszystko dlatego, iż inwestycja jest zbudowana w lesie, więc mogła mieć wpływ na lokalny ekosystem. Niemniej jednak w końcu udało się uzyskać stosowne pozwolenia, dzięki czemu obiekt będzie trzecim co do wielkości zakładem samochodowym w Niemczech.

Fabryka Tesli w Berlinie otwarta. Ile samochodów będzie produkowana rocznie?

Jak stwierdził Elon Musk:

To wspaniały dzień dla fabryki i jest to kolejny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości.

Czytaj również: Tesla wycofa 475 000 samochodów w USA z powodu wad kamery cofania

Giga Berlin (Gigafactory BerlinBrandenburg) znajduje się w Grünheide w Brandenburgii. Tesla przewiduje, że fabryka w Berlinie będzie produkować do 500 000 pojazdów rocznie. Z kolei niemiecki dziennik “Auto Motor Und Sport” poinformował, że w pierwszych tygodniach produkcji seryjnej zakład Tesli będzie produkował 2 000 pojazdów.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close