Polska

ORLEN przekazał zestawy do satelitarnej łączności z internetem Starlink na potrzeby mieszkańców Ukrainy

PKN ORLEN przekazał na potrzeby mieszkańców Ukrainy zestawy do łączności z internetem, funkcjonujące w ramach systemu telekomunikacyjnego Starlink. Dostarczony już do miejsca docelowego sprzęt informatyczny zapewnia szybki dostęp do internetu, a co za tym idzie przepływ informacji i nieprzerwaną łączność. W ten sposób Koncern aktywnie angażuje się we wsparcie nie tylko uchodźców przybywających do Polski, ale też ludności cywilnej w Ukrainie.

Starlink to system telekomunikacyjny oparty na małych satelitach, które firma SpaceX, której właścicielem jest Elon Musk, umieszcza na niskiej orbicie. Celem jest zapewnienie bardzo szybkiego internetu w każdym miejscu na ziemi. Docelowo funkcjonować ma ok. 12 tys. satelitów.

W ramach działań społecznych przygotowano ogrzewane namioty przy granicy polsko-ukraińskiej, w których dostępne są ciepłe przekąski i napoje. Przekazano ponad 30 tysięcy litrów paliwa dla miasta Przemyśl do wykorzystania w ramach pomocy uchodźcom. W wielu lokalizacjach zorganizowana została zbiórka darów rzeczowych. W ramach wolontariatu pracowniczego istnieje możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych od Fundacji ORLEN. PKN ORLEN rozpoczął również akcję pomocy Ukrainie w ramach programu lojalnościowego VITAY.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close