GastronomiaHandelMarketingMedia

Niemiecki producent czekolady RITTER SPORT nie chce wyjść z Rosji

Choć wojna na Ukrainie spowodowała niespotykane dotąd sankcję na Rosję, to wciąż szereg firm nie wycofało się z tego rynku. Kwestia ta nie dotyczy np. Nestle, czy Auchan i Leroy Merlin, ale również producenta czekolady RITTER SPORT. Niemiecka firma nie widzi potrzeby wychodzenia z Federacji Rosyjskiej, o czym szybko dowiedzieli się internauci.

Producent czekolad RITTER SPORT zostaje w Rosji mimo nałożonych sankcji

Niemiecki producent czekolady Ritter Sport nie zaprzestanie dostaw produktów do Rosji. Wszystko dlatego, że ten rynek stanowi około 7% udziału w rosyjskim rynku, oraz 10% całkowitych obrotów globalnych. Zatem zaprzestanie sprzedaży w tym rejonie może wpłynąć negatywnie na rozwój działalności.

Czytaj również: Decathlon wycofuje się z Rosji, ale nie ze względu na bojkot klientów

Przedstawiciele firmy twierdzą również, że decyzja o utrzymaniu produkcji w Federacji Rosyjskiej “nie była łatwa”, ale nie zamierzają wycofać się z tego stanowiska.

Firma twierdzi przy tym, iż decyzja spowodowana jest… troską o rolników. Według decydentów z korporacji, wstrzymanie dostaw produktów wpłynęłoby negatywnie na finanse tych osób. Szkoda uderzyłaby w plantatorów kakao, a także farmerów, od których Ritter Sport skupuje mleko i orzechy laskowe.

Tymczasem ukraiński kanał telewizyjny 24tv.us, w dość dosadny sposób skomentował decyzję firmy:

Rosyjskie dzieci ciągle cieszą się smaczną czekoladą, ale w tym samym czasie ukraińskie dzieci codziennie chowają się w zimnych piwnicach. Zawsze istnieje groźba śmierci od pocisku kupionego za podatki od sprzedaży słodyczy Ritter Sport w Rosji.

Czytaj również: Spotify wstrzymało streaming w Rosji. W tle obawy o bezpieczeństwo

Co jednak istotne, Ritter Sport poinformował, że przestaje zlecać jakichkolwiek reklam w Rosji, oraz wstrzymuje wszystkie inwestycje w tym kraju. Niemniej jednak decyzja o utrzymaniu sprzedaży w Federacji Rosyjskiej spotkało się z dużą krytyką wśród konsumentów. Niektórzy z internautów wprost wzywają do bojkotu marki. Nie ma zatem co ukrywać, że już wkrótce także i ona może być zmuszona do zaprzestania działalności, podobnie jak inne firmy tego zagraniczne.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close