InwestycjeMarketingMediaPaństwoPolitykaPrawoŚwiatTechnologie

Aplikacja Donalda Trumpa Truth Social uznana za katastrofę

Truth Social nadal nie działa

W październiku Donald Trump ogłosił, że planuje uruchomić rewolucyjną aplikację społecznościową. Jak tłumaczył, tworzy Truth Social, aby ,,przeciwstawić się tyranii wielkich technologii”. Aplikacja została uruchomiona 21 lutego, ale przez prawie sześć tygodni nie naprawiono problemów. Prawie 1,5 miliona osób z listy oczekujących nie może z niej korzystać.

Aplikacja bardzo przypomina Twittera, platformę, która zbanowała konto Trumpa po tym, jak tłum jego zwolenników zaatakował budynek Kapitolu Stanów Zjednoczonych. Twitter uznał, że Donald Trump podżegał do przemocy, składając fałszywe twierdzenia, że ​​wybory zostały sfałszowane. 8 stycznia 2021 r. został dożywotnio wykluczony z serwisu.

Truth Social

Aplikacja Trumpa może i wygląda jak Twitter, ale nie jest dostępna na telefonach z systemem Android, w przeglądarkach internetowych ani – jak się wydaje – dla większości osób spoza USA. 21 lutego aplikacja była jedną z najczęściej pobieranych aplikacji w App Store – ale wielu, którzy ją pobrali, nie było w stanie z niej korzystać. Zakładano, że problem ten zostanie wkrótce rozwiązany, a Trump zacznie publikować swoje “prawdy” [po ang. “truth” – nazwa dodanego na platformie posta, analogicznie do “tweeta” w serwisie Twitter – przyp. red.] w najbliższych dniach – ale żadna z tych rzeczy się nie wydarzyła.

To była katastrofa.

– powiedział Joshua Tucker, dyrektor NYU’s Center for Social Media and Politics.

Czytaj też: Rusza Truth Social, czyli platforma społecznościowa Trumpa

Długa lista oczekiwania

Podczas gdy YouTube, TikTok, Instagram i Facebook znajdują się wśród 10 najczęściej pobieranych aplikacji, według SimilarWeb, aplikacja Trumpa jest poza pierwszą setką. Użytkownicy, którym uda się skutecznie założyć na niej kontro, mogą uznać, że aplikacja jest trochę pusta, ponieważ wiele ważnych głosów amerykańskiej prawicy do tej pory trzyma się od niej z daleka. Inne badanie wykazało, że liczba pobrań aplikacji Trumpa spadła aż o 95%.

Zapisałem się kilka tygodni temu i wciąż jestem na liście oczekujących.

– napisał we wtorek jeden z użytkowników Twittera.

Zanim zniknę z listy oczekujących i będę mógł naprawdę korzystać z portalu, Trump znów będzie prezydentem.

– zażartował inny.

Truth Social

Truth Social “jest żenująca”

Dyrektor generalny Truth Social, Devin Nunes, powiedział, że jego celem jest “pełna operacyjność” do końca marca. Dlaczego jednak aplikacja ma tak wiele problemów? Tego nie wiadomo. Niektórzy wskazywali na partnerstwo z Rumble, platformą udostępniania wideo, która przypomina nieco YouTube. Popularna wśród konserwatystów i skrajnej prawicy, Rumble miała stanowić “krytyczny szkielet” dla infrastruktury serwisu.

Naprawa błędów powinna trwać kilka dni, a nie sześć tygodni. Nikt chyba nie rozumie, dlaczego tak się dzieje.

– powiedziało republikańskie źródło bliskie Trumpowi.

Według źródeł z otoczenia Donalda Trumpa, były prezydent USA jest wściekły, pytając, dlaczego więcej osób nie korzysta z aplikacji. Ma on około 750 000 zwolenników, ale nie zamieścił “prawdy” od ponad miesiąca. Ostatni post Donalda Trumpa na portalu ukazał się w połowie lutego.

Truth Social

Eksperci wskazują, że mimo kontrowersji Trump nadal ma status celebryty i każda aplikacja “wolności słowa” chętnie by się pochyliła, aby mieć go na swojej platformie. Jednak w tej chwili Truth Social stało się nieco żenujące. Platforma, która miała stawać w szranki z największymi potęgami Doliny Krzemowej, ledwo trzyma się na nogach.

Czytaj też: Trump zyskał miliard dolarów na platformę Truth Social

Źródło: BBC

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close