InwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Epic Games przekaże Ukrainie 144 mln dolarów przychodów z Fortnite

Epic Games zebrał 144 miliony dolarów dla Ukrainy

Firma Epic Games poinformowała, że we współpracy z Xbox zebrała 144 mln dolarów na pomoc humanitarną dla Ukrainy.. Producent gry Fortnite ogłosił 21 marca, że do 3 kwietnia przekaże wszystkie wpływy ze sprzedaży w grze, w tym kosmetycznych przedmiotów w grze i wirtualnej waluty kupionej w sklepie lub online. Z kolei firma Xbox, należąca do Microsoftu, również przekaże opłatę, którą zwykle pobiera od przedmiotów kupionych przez graczy w Fortnite.

Razem ze społecznością Fortnite i Xbox zebraliśmy 144 miliony dolarów dla organizacji Direct Relief, Unicef, UN World Food Program, United Nations High Commissioner for Refugees oraz World Central Kitchen, aby wesprzeć ich działania humanitarne na rzecz osób dotkniętych wojną na Ukrainie.

– napisała firma Epic we wpisie na blogu i podziękowała wszystkim, którzy pomogli w zebraniu pieniędzy.

Epic Games nie jest jedyną firmą zajmującą się grami, która zbiera fundusze na pomoc humanitarną na Ukrainie. Na przykład Humble Bundle, która sprzedaje kolekcje gier wideo online, zebrała ponad 20 milionów dolarów. Z kolei Deweloper Riot Games („League of Legends”) przekazał 5,4 miliona dolarów.

Czytaj też: Apple zmierzy się z Epic Games w sądzie. Poszło o opłaty za Fortnite

Internauci pomagają

Społeczność internetowa pomaga Ukrainie na wiele sposobów. Internauci wspierają różnego rodzaju zrzutki na pomoc humanitarną, a także sprzęt ochronny, w postaci kamizelek czy hełmów. Internauci wspierają również ukraińskie wojsko za pomocą kryptowalut. Analitycy kryptowalutowi twierdzą również, że na działania obronne ukraińskiego wojska, poprzez anonimowe darowizny w Bitcoinach, przekazano już co najmniej 14 milionów dolarów.

Podczas gdy niektóre firmy crowdfundingowe i płatnicze odmówiły zezwolenia na przekazywanie darowizn na rzecz grup wspierających ukraińskie wojsko, kryptowaluty stały się potężną alternatywą.

– mówi Tom Robinson, założyciel Elliptic, firmy zajmującej się analizą blockchain.

Pozyskiwanie funduszy w kryptowalutach staje się coraz bardziej widoczną częścią współczesnych konfliktów na całym świecie. Platforma Patreon ogłosiła, że zawiesiła stronę z darowiznami dla “Come Back Alive“, ukraińskiej organizacji pozarządowej, która od 2014 roku zbiera pieniądze dla ukraińskich sił w strefach konfliktu. Patreon stwierdził, że organizacja naruszyła politykę firmy.

Nie pozwalamy na wykorzystywanie Patreona do finansowania broni lub działalności wojskowej.

– stwierdzono w oświadczeniu.

Czytaj też: Rosja, przykładem Iranu, może próbować ominąć sankcje poprzez kryptowaluty

Źródło: BBC

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close