Biznesowi celebryciKultura i sztukaMedia

Will Smith wykluczony na 10 lat z Oskarów i innych wydarzeń filmowych

W związku ze swoim zachowaniem na gali Oscary 2022 Will Smith otrzymał bardzo dotkliwą karę. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ukarała go 10-letnim zakazem udziału w jakichkolwiek wydarzeniach filmowych, w tym gali rozdania Oskarów.

Will Smith z 10-letnim zakazem uczestnictwa w Oskarach i innych wydarzeniach filmowych

Decyzja o wymierzeniu kary wobec Willa Smitha jest kontrowersyjna, choć samo zachowanie gwiazdora pozostawało wiele do życzenia. Przypomnijmy, iż aktor publicznie spoliczkował komika Chrisa Rocka, który zażartował z choroby jego żony.

Czytaj również: Will Smith traci kontrakty. Netflix wycofuje się z “Fast and Loose”

Kara oznacza, że aktor nie będzie mógł uczestniczyć w żadnych wydarzeniach i programach Akademii. Dotyczy to zarówno stawiennictwa osobistego, jak i wirtualnego. Przypomnijmy, iż Chris Rock zażartował z fryzury żony aktora Jady PinkettSmith, która cierpi na łysienie plackowate. Komik stwierdził, że będzie doskonale nadawać się do roli w nowej odsłonie G.I. Jane, gdzie główna aktorka miała zgoloną głowę.

W oświadczeniu Akademii Filmowej przyznano, że:

94. gala rozdania Oscarów miała być okazją do uczczenia wielu osób z naszej społeczności, które w minionym roku wykonały niesamowitą pracę. Niestety te chwile zostały przyćmione przez niedopuszczalne i szkodliwe zachowanie, które pan Smith zaprezentował wówczas na scenie.

Podczas naszej transmisji nie odnieśliśmy się w odpowiedni sposób do sytuacji na sali. Jest nam z tego powodu przykro. Była to dla nas okazja, by dać przykład naszym gościom, widzom i rodzinie Akademii na całym świecie, a my zawiedliśmy. Byliśmy nieprzygotowani na to, co tak naprawdę było bez precedensu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Will Smith (@willsmith)

Czytaj również: USA: 10 miast z największymi nierównościami dochodowymi. Na szczycie Atlanta i Miami

W dalszej części oświadczenia wskazano, iż Akademia Filmowa będzie zwiększać bezpieczeństwo zarówno gości, jak i samych wykonawców, aby podobna sytuacja nigdy więcej się nie zdarzyła. Sam Will Smith nie skomentował tej sytuacji i tym samym nie odniósł się do wymierzonej kary.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close