HandelKultura i sztukaMediaRynek pracyŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Rosjanie zablokowani na OnlyFans. “Artyści” nie dostaną wynagrodzenia

Choć OnlyFans pierwotnie stworzono dla artystów, którzy chcieli podzielić się swoimi dziełami, to szybko zostało zdominowane przez pracowniczki seksualne. Prym w tej “pracy” wiodły użytkowniczki z Rosji, które w ten sposób potrafiły zarobić tysiące dolarów miesięcznie. Teraz — w wyniku wojny na Ukrainie — eldorado Rosjan i Rosjanek w końcu się skończyło. Wszystko dlatego, że firma zdecydowała o “czasowym zablokowaniu” ich profili.

OnlyFans zawiesza konta twórców z Rosji

OnlyFans, to jedna z najpopularniejszych platform do streamingu online, na której dominują treści erotyczne. Jedną z najliczniejszych grup użytkowników na portalu byli Rosjanie i Rosjanki, które na co dzień prezentowały swoje materiały milionom odbiorców.

Teraz jednak się to zmieni, ponieważ w wyniku wojny na Ukrainie, przedstawiciele firmy zapowiedzieli “tymczasowe zablokowali” rosyjskich twórców, a także wstrzymali jakiekolwiek płatności “artystom”.

To kolejna decyzja w tej sprawie, po lutowym zablokowaniu rosyjskich kont, które nadeszło zupełnie bez ostrzeżenia i trwało kilka dni. Obecnie jednak blokada rosyjskich kont na OnlyFans została wprowadzona na czas nieokreślony. W oświadczeniu wskazano, iż ograniczenie płatności do i z Rosji wynika z sankcji gospodarczych, które wprowadzono po inwazji na Ukrainie. Wszystko dlatego, że Rosja została odcięta od systemu SWIFT.

OnlyFans zawiesza konta rosyjskich artystów. Nie wszyscy się na to godzą

Niemniej jednak jeden z użytkowników portalu wskazał, że:

Pracowaliśmy na tej platformie przez rok, a teraz musimy zaczynać wszystko od nowa. Szkoda, że wszyscy Rosjanie są teraz postrzegani jako wrogowie, choć nie wszyscy popierają wojnę. Wielu z nich nadal wyraża swoje stanowisko, mimo że w Rosji jest to niebezpieczne.

OnlyFans to kolejny serwis, który odcina się od Federacji Rosyjskiej. Przypomnijmy, iż Rosjanie nie korzystają z Instagrama, nie mogą sprzedawać reklam na Google, czy Youtuberzy z Rosji nie mogą monetyzować swoich treści. I choć część internautów korzysta z VPN, to i tak spadek liczby użytkowników z tego kraju jest znaczący.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close