Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeKultura i sztuka

Elon Musk kupił Twittera! Biznesmen zaoferował 43 mld USD

Twitter zaakceptował ofertę Elona Muska, dzięki czemu miliarder może stać się właścicielem całego serwisu. Wcześniej założyciel Tesli i SpaceX odmówił wejścia w skład rady nadzorczej, ponieważ wówczas mógł mieć maksymalnie 15% udziałów spółki. Decyzja w tej kwestii należała do akcjonariuszy, którzy ostatecznie zgodzili się na transakcję.

Elon Musk kupi Twittera. Spółka zgodziła się na ofertę sprzedaży

Jak informuje agencja Reuters, Elon Musk dopiął swego i przedstawił ofertę akcjonariuszom. Wcześniej zakupił 9,2% akcji spółki za około 3 mld dolarów, stając się jednocześnie największym udziałowcem firmy. Negocjacje dotyczyły zakupu akcji w cenie 54,20 zł za sztukę.

Informacje na ten temat pojawiły się już w niedzielę, same negocjacje trwały do poniedziałkowego poranku. Sam miliarder motywuje swoją inwestycję “próbom walki o wolność słowa i wspierania demokracji” W mailu do Breta Taylora z rady nadzorczej Twittera napisał, że:

Zainwestowałem w Twittera, ponieważ wierzę w jego potencjał, żeby stał się platformą wolności słowa na całym świecie. Wierzę również, że wolność słowa jest imperatywem społecznym dla dobrze funkcjonującej demokracji.

Niemniej jednak od momentu dokonania inwestycji zdaję sobie sprawę, że firma ani nie będzie prosperować, ani służyć temu społecznemu imperatywowi w jej obecnej formie. Twitter musi zostać przekształcony w prywatną firmę.

Musk zamierza również walczyć z trollami i fake kontami na serwisie, zaproponował również zmiany w abonamencie Twitter Blue oraz chce wprowadzić płatność dogecoinami. Co istotne, wielu udziałowców i pracowników firmy obawia się, że w ten sposób znacznie zmieni się polityka firmy, a także uderzy to w jej struktury. Sam Musk nie komentuje tych rewelacji, choć często pozwala sobie na niepoprawnie politycznie żarty. Ostatnim razem zadrwił z Billa Gatesa, udostępniając przy tym pewną dość niecodzienną grafikę.

Czytaj również: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Elon Musk jest jednym z najpopularniejszych użytkowników Twittera na świecie. Posiada przy tym ponad 83,4 mln followersów.

AKTUALIZACJA: Elon Musk kupił Twittera

Oficjalnie Elon Musk kupił Twittera! Rada nadzorcza zgodziła się na ofertę kupna platformy za około 44 mld dolarów. Przejęcie spółki oznacza, że zniknie ona z giełdy. Na platformie obecnie zarejestrowanych jest ponad 396 mln użytkowników, co czyni ją jedną z najpopularniejszych na świecie.

W związku z transakcją na platformie mogą pojawić się nowe elementy, takie jak edycja wpisów oraz płatna weryfikacja dzięki Twitter Blue. Po edycji wpisu – zdaniem miliardera – mają być zerowane polubienia i retweety.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close