BudownictwoGospodarkaHandelInwestycjePaństwoŚwiat

Oligarchowie i bogaci Rosjanie chowają się przed sankcjami w Dubaju

Wojna na Ukrainie pociągnęła za sobą szereg sankcji na Rosję, które diametralnie zmieniły życie oligarchów i innych bogatych mieszkańców tego kraju. Niemniej jednak nie wszystkie państwa dołączyły do obostrzeń, co jest często wykorzystywane przez majętnych Rosjan. Prym w tym wiedzie Dubaj, gdzie w ostatnich miesiącach 022 roku Rosjanie kupili 67% więcej nieruchomości, niż w latach ubiegłych.

Rosyjscy oligarchowie uciekają przed sankcjami do Dubaju

Jak informuje BBC, rosyjscy oligarchowie i bogaci przedsiębiorcy zaczęli wykorzystywać fakt, iż linia Emirates nie dołączyła do sankcji na Moskwę. Tym samym połączenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wciąż trwają, mimo iż niebo nad Unią Europejską jest zamknięte dla rosyjskich linii lotniczych.

Co istotne same ZEA nie dołączyły nawet do krytyki, która spadła na Federację Rosyjską po jej ataku na Ukrainę. Fakt ten również jest wykorzystywany przez samych Rosjan, którzy chętnie przyjeżdżają do Dubaju na wczasy i przeprowadzkę.

Napływ rosyjskich obywateli do Dubaju spowodował także wyższe ceny nieruchomości, ponieważ wzrósł popyt na luksusowe wille i apartamenty. Ekonomiści wskazują również, że w pierwszych dziesięciu dni wojny na Ukrainę, Federację Rosyjską opuściło nawet 200 tysięcy osób, w tym wielu zamożnych obywateli. Część z najbogatszych osób przeniosła się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Czytaj również: Doda udostępniła pierwsze zdjęcia z filmu “Dziewczyny z Dubaju” [FOTO]

Wzrost popularyzacji Dubaju wśród zamożnych Rosjan wpłynął również na rodzime agencje nieruchomości. Jedna z nich — Modern Living — wskazała, że zaczęła zatrudniać rosyjskojęzycznych agentów. Wszystko po to, aby zaspokoić rosnący popyt na mieszkania w tym kraju.

Nie tylko Zjednoczone Emiraty Arabskie. Izrael także pomagał rosyjskim oligarchom

Swoją drogą, nie tylko kraje arabskie pomagają Rosjanom w przeprowadzkach. Na przykład Izrael od początku zezwalał na podróże oligarchów na terytorium swojego kraju. Niemniej jednak było to spowodowane tym, iż w Izraelu mieszka ponad 900 tysięcy Rosjan.

Wiele jednak zmieniły wypowiedzi Sergieja Ławrowa pod adresem Żydów. I choć później wypłynęły plotki, jakoby sam Putin przeprosił za słowa swojego ministra, to niesmak wciąż pozostał.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close