Biznesowi celebryciHandelInwestycjeMarketingŚwiatTechnologie

Sklepy Gucci akceptują kryptowaluty w Stanach Zjednoczonych

Gucci będzie akceptował kryptowaluty

Luksusowa marka Gucci zacznie przyjmować płatności w kryptowalutach w niektórych swoich sklepach w USA. Klienci będą mogli płacić przy użyciu wielu kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Usługa zostanie wprowadzona jeszcze w tym miesiącu w niektórych flagowych punktach sprzedaży, w tym na Rodeo Drive w Los Angeles i Wooster Street w Nowym Jorku.

Gucci, należący do francuskiej firmy Kering, dołącza do rosnącej liczby firm, które zaczęły akceptować wirtualne waluty. Firma ogłosiła, że będzie również akceptować płatności w Shiba Inu i Dogecoin – tak zwanej kryptowalucie “meme”, która została pierwotnie stworzona jako żart. Klienci płacący w sklepach kryptowalutami otrzymają e-mail z kodem QR do wykorzystania w portfelu aktywów cyfrowych – aplikacji do transakcji finansowych, która działa na urządzeniach mobilnych.

Marka poinformowała, że w najbliższej przyszłości planuje wprowadzić tę zasadę we wszystkich sklepach w Ameryce Północnej, które obsługuje bezpośrednio. Decyzja o akceptowaniu kryptowalut przez tak prestiżową markę oznacza kolejny krok naprzód w kierunku akceptacji cyfrowych walut przez firmy głównego nurtu.

Czytaj też: Tesla zaczęła akceptować śmieszkową kryptowalutę Dogecoin

Nie tylko Gucci

Gucci jest najnowszą dużą marką, która ogłosiła, że będzie przyjmować kryptowaluty jako formę płatności. Niektóre z największych światowych marek już akceptują waluty cyfrowe, w tym gigant technologiczny Microsoft, amerykańska firma telekomunikacyjna AT&T i sieć kawiarni Starbucks. W ciągu ostatniego roku Bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym w dwóch krajach – Salwadorze i Republice Środkowoafrykańskiej.

Odkąd Salwador ogłosił, że pozwoli konsumentom na używanie kryptowaluty we wszystkich transakcjach, obok dolara amerykańskiego, Międzynarodowy Fundusz Walutowy wezwał go do zmiany decyzji. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Środkowoamerykański (UCA) wykazało, że tylko 4,8% z 1281 Salwadorczyków, którzy wzięli udział w badaniu, rozumiało, czym w ogóle jest Bitcoin i jak go używać. Ponad 68% ankietowanych stwierdziło, że nie zgadza się na używanie kryptowaluty jako prawnego środka płatniczego.

Salwador jest malutki pod względem ekonomicznym. Wygląda to na nic innego jak szukanie uwagi przez autokratyczny reżim. Bitcoin jest z natury zły jako środek płatniczy, ponieważ jest dość kosztowny w przypadku małych transakcji.

– powiedział Neil Wilson, główny analityk rynku w Markets.com.

Czytaj też: Warren Buffet twierdzi, że kryptowaluty są bezwartościowe, a obecnie ich ceny lecą w dół

Źródło: BBC

Australia pozywa Facebooka za fejkowe reklamy kryptowalut

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close