ŚwiatTransport

USA: Pasażer United Airlines wszedł sobie na skrzydło samolotu

Nader często zdarza się, że na pokładach samolotów zjawiają się osoby, których definitywnie nie powinny poruszać się tym środkiem lokomocji. Tak było w przypadku pewnego 57-letniego pasażera amerykańskiej linii United Airlines, któremu znudziło się oczekiwanie na wylot. Mężczyzna w pewnym momencie, kiedy samolot jeszcze kołował na lotnisku, otworzył wyjście awaryjne i wszedł na skrzydło samolotu. Interweniowała policja.

57-letni pasażer United Airlines otworzył wyjście ewakuacyjne samolotu

Jak informuje CNN, 57-letni mężczyzna został zatrzymany po tym, jak wyszedł na skrzydło samolotu na lotnisku O’Hare w Chicago. Pasażer został zatrzymany i postawiono mu zarzut popełnienia wykroczenia. Stanie przed sądem 27 czerwca.

Do zdarzenia doszło podczas lotu United Airlines 2478 lecącego z San Diego. Jak oświadczyła lokalna policja:

Mężczyzna znajdował się na pokładzie samolotu, który zbliżał się do bramki, kiedy otworzył drzwi i wyszedł na skrzydło samolotu. Następnie mężczyzna zsunął się po skrzydle na płytę lotniska.

Pasażer United Airlines zsunął się po skrzydle na płytę lotniska

Linie lotnicze United Airlines poinformowały, że obsługa naziemna zatrzymała pasażera na zewnątrz samolotu. Kiedy samolot dotarł do bramki, wszyscy pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład, zgodnie z oświadczeniem linii lotniczych.

Czytaj również: Pasażer PKP Intercity otrzymał w ramach posiłku spleśniałe kanapeczki

To nie pierwsza tego typu sytuacja związana z dziwnym zachowaniem pasażera w ostatnim czasie. W kwietniu Federalny Zarząd Lotnictwa Cywilnego (FAA) ogłosił najwyższą w historii karę pieniężną: 81 950 USD wobec mężczyzny, który uderzył stewardesę. Ponadto mężczyzna wpadł w furię, próbował otworzyć drzwi kabiny, uderzał i kopał członków załogi oraz pozostałych pasażerów.

Czytaj również: Pasażerowie Ryanair utknęli na lotnisku. Dostali voucher na 4 euro

Innym razem FAA ogłosiło karę pieniężną w wysokości 77 272 USD dla kobiety, który wielokrotnie... gryzła innego pasażera. Ponadto chciała “wyjść z samolotu” podczas podróży. Co istotne, choć nie jest możliwe otworzenie drzwi ewakuacyjnych podczas lotu — to jej zachowanie stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa innych pasażerów. Wiele zatem wskazuje na to, iż 57-latek również będzie musiał liczyć się z wysoką karą finansową od United Airlines oraz FAA.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close