Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaPrawoŚwiat

Amber Heard przez przypadek przyznała się, że kłamała przed sądem

Amber Heard nie oddała całej sumy na cele charytatywne

Aktorka Amber Heard zeznała, że nie wpłaciła swojej obiecanej darowizny w wysokości 3,5 miliona dolarów na rzecz organizacji charytatywnej ACLU i tym samym nie spełniła obietnicy przekazania środków z ugody rozwodowej o wartości 7 milionów dolarów. Powodem, dla którego aktorka nie wywiązała się w obietnicy, miał być 50-milionowy pozew Johnny’ego Deppa wytoczony przeciwko niej. I cała sprawa miałaby tylko wątpliwy wymiar etyczny, gdyby nie jeden bardzo istotny fakt. Okazuje się bowiem, że aktorka już kilka razy wcześniej – w tym zeznając pod przysięgą w swojej sprawie o zniesławienie – że przekazała całą sumę na cele charytatywne, ponieważ „nigdy nie była zainteresowana pieniędzmi Johnny’ego”

W sumie przekazałam 7 milionów dolarów i podzieliłam je między ACLU i Szpital Dziecięcy w Los Angeles. Niczego nie chciałam. W pełni zamierzam honorować wszystkie moje obietnice. Bardzo bym chciała, żeby przestał [Johnny Deppa – przyp. red.] mnie pozywać.

– powiedziała Amber Heard w wywiadzie z 2018 r. w holenderskim programie telewizyjnym RTL Late Night.

Terence Dougherty, dyrektor operacyjny i główny radca prawny ACLU, zeznał wcześniej, że do tej pory aktorka przekazała jedynie 1,3 miliona dolarów. Z tych pieniędzy Heard wpłaciła 350 tys. dolarów bezpośrednio w grudniu 2018 r. i od tego czasu nie wpłaciła żadnych pieniędzy. 100 tys. dolarów wpłacił Depp, a kolejne 350 tys. dolarów pochodziło z funduszu w firmie inwestycyjnej Fidelity. Kolejna płatność w wysokości 500 000 dolarów pochodziła z konta w firmie inwestycyjnej Vanguard, o której Dougherty powiedział, że “wierzył, że jest to fundusz założony przez Elona Muska”.

Teraz w sądzie aktorka przyznała, że nie przekazała jeszcze pełnej darowizny, “ponieważ Johnny pozwał ją o 50 milionów dolarów w marcu 2019 roku”. W zeszłym miesiącu w procesie sądowym usłyszano również, że Amber Heard groziła Deppowi, że publicznie wyda mu zakaz zbliżania się do niej, jeśli nie będzie nadal wspierał finansowo jej stylu życia po złożeniu pozwu rozwodowego.

Czytaj też: Will Smith przywalił prowadzącemu Oscary! Poszło o niesmaczny żart

Idealnie toksyczne małżeństwo

Sądowa batalia między Amber Heard, a Johnnym Deppem trwa już od pewnego czasu. Depp pozwał Heard w związku z napisaną przez nią historią, w której opisała siebie jako ofiarę przemocy domowej. Nie wymieniła nazwiska swojego byłego męża, ani żadnego innego rzekomego sprawcy, ale wszyscy uznali, że chodzi o Deppa. Po tym wywiadzie Depp stał się persona non grata w Hollywood, a jego aktorska kariera chyliła się ku upadkowi. Postanowił jednak walczyć o swoje dobre imię.

Aktorka powiedziała w sądzie, że były mąż Johnny Depp wielokrotnie bił ją w czasie szału, spowodowanego zażywaniem narkotyków i alkoholem. W swoim zeznaniu Depp zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom. Na rozprawie – trwającej już kolejny tydzień – prawnicy Deppa twierdzili, że to Amber Heard była agresorem, grając „rolę” ofiary dla dobra swojej kariery.

Johnny Depp w swoim zeznaniu oskarżył Amber Heard o… zrobienie kupy w ich wspólnym łóżku. Heard obwiniła o to jej psy, ale według aktora, zwierzęta były za małe, by wyprodukować tak dużą ilość kału. Ochroniarz Johnny’ego Deppa potwierdził jego teorię w sądzie i dodał, że aktorka sama przyznała mu się, że ,,niespodzianka”, którą zostawiła w łóżku, była „okropnym praktycznym żartem, który się nie udał”.

Wątków ze sprawy aktorów jest zbyt wiele, aby wszystko opisać jednym zdaniem. Wcześniej ława przysięgłych wysłuchała dowodów przedstawionych przez byłego terapeutę byłej pary celebrytów, który opisał, w jaki sposób Depp i Heard zaangażowali się we „wzajemne nadużycia”, a także od pracowników medycznych, którzy opiekowali się Deppem, gdy ten był na odwyku od opiatów. Wychodzi więc na to, że zarówno Depp, jak i Heard, dobrali się idealnie.

Czytaj też: Rata kredytu hipotecznego w USA stanowi 31,6% dochodu gospodarstwa domowego

Źródło: DailyMail

Petycja o wywalenie Amber Heard z “Aquaman 2” ma już 3 mln podpisów

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close