Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeMarketingMediaPrawoŚwiatTechnologie

Inwestor Twittera pozywa Elona Muska za dyskredytację platformy

Inwestor Twittera pozywa Elona Muska i platformę

Inwestor Twittera pozwał Elona Muska i platformę mediów społecznościowych w związku z obsługą oferty miliardera, opiewającej na 44 mld dolarów. W pozwie zarzuca miliarderowi, że na wiele sposobów naruszył kalifornijskie prawo korporacyjne. Inwestor oskarża szefa Tesli o “niewłaściwe postępowanie”, ponieważ jego “fałszywe oświadczenia i manipulacje rynkowe spowodowały ‘chaos’ w siedzibie Twittera w San Francisco”.

Pozew zbiorowy został złożony w tym tygodniu w Sądzie Okręgowym USA dla Północnego Dystryktu Kalifornii przez inwestora Williama Heresniaka, który powiedział, że działa “w imieniu własnym i wszystkich innych osób w podobnej sytuacji”. Pozew zbiorowy to pozew, który został złożony lub jest broniony przez osobę działającą w imieniu grupy osób.

Inwestor Twittera twierdzi, że Musk skorzystał finansowo poprzez opóźnianie ujawnienia swojego znaczącego udziału w Twitterze i swojego planu zostania członkiem zarządu firmy. Twierdzi również, że kilka tweetów opublikowanych przez Muska, który jest stałym użytkownikiem Twittera i ma ponad 95 milionów zwolenników, było “mylących”. Wśród nich znalazł się wpis, w którym Musk stwierdził, że jego oferta przejęcia firmy z branży mediów społecznościowych została wstrzymana z powodu wątpliwości dotyczących liczby fałszywych kont na platformie.

Tweet z 13 maja stanowił próbę manipulacji rynkiem akcji Twittera, ponieważ wiedział on o fałszywych kontach.

– czytamy w pozwie.

Czytaj też: Elon Musk kupił Twittera! Biznesmen zaoferował 43 mld USD

Musk robi to specjalnie?

Frank Bottini, który jest jednym z prawników reprezentujących inwestorów Twittera, powiedział, że pozew został złożony, ponieważ Musk “nadal dyskredytuje firmę, którą chce kupić za 44 mld dolarów, próbując renegocjować cenę zakupu”.

Skarga, którą złożyliśmy w San Francisco, ma na celu pociągnięcie Muska do odpowiedzialności za jego niezgodne z prawem postępowanie.

– powiedział Bottini.

Analitycy spekulują, że Musk może szukać sposobów na obniżenie oferty przejęcia lub wycofanie się z transakcji. Musk kilkakrotnie pisał na Twitterze, że jest zaniepokojony liczbą fałszywych kont, czyli botów. Musk zasugerował również, że może starać się zapłacić za Twittera mniej niż 44 mld dolarów uzgodnione z zarządem firmy w marcu.

Na początku tego miesiąca Orlando Police Pension Fund również zakwestionował posunięcie Muska i stwierdził, że umowa przejęcia nie może zostać zawarta w ciągu kilku miesięcy. Powołując się na prawo obowiązujące w amerykańskim stanie Delaware, gdzie Twitter jest zarejestrowany, fundusz stwierdził, że transakcja nie powinna zostać zamknięta przed 2025 rokiem.

Czytaj również: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: BBC

Elon Musk zasugerował, że cofnie bana dla Trumpa na Twitterze

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close