Biznesowi celebryciBusiness lifestyleGospodarkaInwestycjeMarketingMotoryzacjaPrawoPrzemysłRynek pracyŚwiat

Musk króciutko o pracy zdalnej: Nie pojawisz się w biurze? Wylatujesz!

Elon Musk ogłasza koniec pracy zdalnej w Tesli

Szef Tesli Elon Musk nakazał pracownikom powrót do biura w pełnym wymiarze godzin, oświadczając, że praca zdalna nie jest już akceptowalna. Nowa polityka została udostępniona w e-mailach, które wyciekły do mediów społecznościowych. Tesla nie odpowiedziała na prośbę o komentarz do wiadomości, z których jedna wydawała się być skierowana do kadry kierowniczej.

Każdy w Tesli ma obowiązek spędzać w biurze minimum 40 godzin tygodniowo. Jeśli nie pojawisz się w biurze, uznamy, że zrezygnowałeś z pracy.

– napisał miliarder w jednym z e-maili.

W mailach napisano, że pracownicy powinni zgłosić się do pracy w jednym z głównych biur firmy, “a nie w odległym oddziale niezwiązanym z obowiązkami służbowymi”. Elon Musk dodał, że osobiście przeanalizuje wszelkie prośby o zwolnienie z tej polityki. Szef Tesli powiedział, że praca w biurze w pełnym wymiarze godzin jest tym, czego firma wymaga od swoich pracowników, a współpraca osobista jest kluczowa dla sukcesu firmy.

Są oczywiście firmy, które tego nie wymagają, ale kiedy ostatni raz wysłały nowy, wspaniały produkt? Minęło już trochę czasu. Tesla tworzyła i będzie tworzyć oraz produkować najbardziej ekscytujące i znaczące produkty spośród wszystkich firm na Ziemi. Nie stanie się tak, jeśli będziemy to robić zdalnie.

– napisał w e-mailu, jednym z dwóch, które wyciekły i zostały udostępnione w mediach społecznościowych.

Firmy z wielu branż zmagają się z kontynuacją praktyk pracy zdalnej, które zyskały ogromną popularność podczas pandemii koronawirusa. Niektóre sektory, takie jak bankowość, już na początku zasygnalizowały, że będą oczekiwać od pracowników powrotu do biura, podczas gdy inne, często z branży technologicznej, zapowiedziały, że będą zezwalać na pracę zdalną bezterminowo. W wielu miejscach zdecydowano się na połączenie tych dwóch rozwiązań. Według danych firmy Kastle, która zarządza systemami dostępu za pomocą kart bezpieczeństwa w tysiącach budynków w całym kraju, obłożenie biur w USA wynosi obecnie około 43%.

Czytaj też: Inwestor Twittera pozywa Elona Muska za dyskredytację platformy

Musk nigdy nie był zwolennikiem pracy zdalnej

Elon Musk jest znany z twardego podejścia do pracy. Rzadko bierze urlopy, a kilka lat temu, w czasie kryzysu w Tesli, spał na podłodze w fabryce. Szef Tesli już wcześniej sygnalizował, że niechętnie patrzy na pracę zdalną, pisząc na Twitterze na początku tego roku, że “wszystkie kwestia związane z pobytem w domu przez Covid oszukały ludzi, że tak naprawdę nie trzeba ciężko pracować”.

Im jesteś starszy, tym bardziej widoczna musi być Twoja obecność. Dlatego właśnie tak często mieszkałem w fabryce – aby ci z linii produkcyjnej mogli zobaczyć, że pracuję obok nich. Gdybym tego nie zrobił, Tesla już dawno by zbankrutowała.

– napisał w jednym z e-maili dotyczących polityki pracy zdalnej.

Komentarze Muska stoją w sprzeczności do stanowiska zarządu Twittera, którą to platformę miliarder zamierza przejąć. W marcu dyrektor generalny firmy, Parag Agrawal, powiedział, że pracownicy mogą nadal pracować w domu “na zawsze”.

W miarę jak otwieramy się na nowo, nasze podejście pozostaje takie samo. Tam, gdzie czujesz się najbardziej produktywny i kreatywny, tam będziesz pracować, a to obejmuje też pracę w domu w pełnym wymiarze godzin na zawsze. Biuro każdego dnia? To też działa. Kilka dni w biurze, kilka dni w domu? Oczywiście.

– napisał Agrawal w liście do pracowników opublikowanym na platformie mediów społecznościowych.

Czytaj też: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: BBC

Elon Musk zasugerował, że cofnie bana dla Trumpa na Twitterze

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close