Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeKultura i sztukaMediaPrawoŚwiat

Elon Musk pierwszy raz spotka się z pracownikami Twittera

Elon Musk spotka się z pracownikami Twittera

W czwartek Elon Musk, po raz pierwszy od czasu złożenia w kwietniu oferty kupna firmy za 44 mld dolarów, porozmawia z pracownikami Twittera. Oczekuje się, że podczas spotkania szef Tesli będzie odpowiadał na pytania pracowników Twittera. Spotkanie zostało ogłoszone przez szefa Twittera, Paraga Agrawala, w mailu do pracowników w poniedziałek. Agrawal powiedział pracownikom, że mogą oni zadawać pytania Muskowi przed spotkaniem.

Spotkanie wszystkich pracowników będzie pierwszą bezpośrednią rozmową Muska z pracownikami firmy od czasu ogłoszenia oferty przejęcia. Na początku tego miesiąca, Elon Musk zagroził odejściem od umowy, oskarżając firmę social media o “udaremnianie” jego próśb, aby dowiedzieć się więcej o swojej bazie użytkowników. Musk ostrzegł, że może wycofać się z umowy, jeśli firma nie dostarczy danych na temat fałszywych kont na platformie. W liście złożonym do organów regulacyjnych Musk stwierdził, że ma prawo do przeprowadzania własnych pomiarów.

Analitycy twierdzą, że Elon Musk może wykorzystać tę sprawę, aby spróbować renegocjować cenę lub nawet wycofać się z umowy. Stwierdzili, że jego decyzja o poruszeniu tej kwestii w mediach społecznościowych była niekonwencjonalna, co utrudniło ustalenie, na ile poważnie podchodzi do sprawy. Kiedy Agrawal w serii tweetów bronił stosowanego przez firmę procesu identyfikacji fałszywych kont, Musk odpowiedział mu za pomocą emoji kupy.

Czytaj też: Elon Musk kupił Twittera! Biznesmen zaoferował 43 mld USD

Elon Musk pozwany za dyskredytację Twittera

Tymczasem jeden z inwestorów Twittera pozwał Elona Muska za naruszenie kalifornijskiego prawa korporacyjnego. Pozew zbiorowy został złożony w tym tygodniu w Sądzie Okręgowym USA dla Północnego Dystryktu Kalifornii przez inwestora Williama Heresniaka, który powiedział, że działa “w imieniu własnym i wszystkich innych osób w podobnej sytuacji”.

Inwestor twierdzi, że Elon Musk skorzystał finansowo poprzez opóźnianie ujawnienia swojego znaczącego udziału w Twitterze i swojego planu zostania członkiem zarządu firmy. Twierdzi również, że kilka tweetów opublikowanych przez Muska, który jest stałym użytkownikiem Twittera i ma ponad 95 milionów zwolenników, było “mylących”. Wśród nich znalazł się wpis, w którym Musk stwierdził, że jego oferta przejęcia firmy z branży mediów społecznościowych została wstrzymana z powodu wątpliwości dotyczących liczby fałszywych kont na platformie.

Frank Bottini, który jest jednym z prawników reprezentujących inwestorów Twittera, powiedział, że pozew został złożony, ponieważ Elon Musk “nadal dyskredytuje firmę, którą chce kupić za 44 mld dolarów, próbując renegocjować cenę zakupu”.

Skarga, którą złożyliśmy w San Francisco, ma na celu pociągnięcie Muska do odpowiedzialności za jego niezgodne z prawem postępowanie.

– powiedział Bottini.

Czytaj również: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: BBC

Musk króciutko o pracy zdalnej: Nie pojawisz się w biurze? Wylatujesz!

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close