HandelKultura i sztukaMarketingPaństwoPolitykaPrawoŚwiat

Amazon ogranicza towary LGBT w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Amazon nie chce zadzierać z islamskimi władzami

Gigant handlu internetowego Amazon ograniczył wyniki wyszukiwania związane z osobami i kwestiami LGBT na swojej stronie internetowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Firma podjęła ten krok po tym, jak podobno znalazła się pod presją islamskich władz w państwie Zatoki Perskiej. Relacje seksualne osób tej samej płci są w ZEA nielegalne. Wyrażanie poparcia dla praw LGBT może być również uznane za przestępstwo. Wiadomość pojawia się w momencie, gdy Pride Month (Miesiąc Dumy), który jest poświęcony świętowaniu osób LGBT na całym świecie, zbliża się do końca.

Jako firma, pozostajemy zaangażowani w różnorodność, sprawiedliwość i integrację, i wierzymy, że prawa osób LGBTQ+ muszą być chronione. Mając sklepy Amazon na całym świecie, musimy również przestrzegać lokalnych praw i przepisów krajów, w których działamy.

– powiedział BBC rzecznik Amazon.

New York Times podaje, że firma podjęła decyzję o ograniczeniu wyszukiwań po tym, jak została zagrożona karami przez rząd ZEA. Ambasada ZEA w Waszyngtonie nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Czytaj też: TVP zwolniła wydawcę Pytanie na Śniadanie za występ popierający LGBT?

Prawa osób LGBT na Bliskim Wschodzie

Wcześniej w tym miesiącu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kuwejtu powiedziało, że wezwało czołowego amerykańskiego dyplomatę w proteście przeciwko tweetom amerykańskiej ambasady wspierającym prawa LGBT. Amerykańscy urzędnicy zamieścili tęczową flagę i wiadomość o solidarności prezydenta Joe Bidena z okazji Miesiąca Dumy. Urzędnicy z Kuwejtu skrytykowali ambasadę za “wspieranie homoseksualizmu” i zażądali, aby to się nie powtórzyło. Prawa osób LGBT są w Kuwejcie mocno ograniczone, a bycie gejem jest tam nielegalne.

Również w tym miesiącu władze Arabii Saudyjskiej skonfiskowały zabawki i ubrania dziecięce w kolorach tęczy, które według nich zachęcają do homoseksualizmu. Raport Al-Ekhbariya pokazał urzędników ministerstwa handlu usuwających szereg przedmiotów ze sklepów w stolicy kraju Rijadzie. Były wśród nich spinki do włosów, pop-ity, t-shirty, czapki i piórniki.

Czytaj też: Są kraje gdzie to kobiety na stanowiskach kierowniczych zarabiają więcej od mężczyzn

Źródło: BBC

Sośnierz tak się napalił na LGBT, że aż dostał bana na Twitterze xD

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close