GastronomiaGospodarkaHandelPaństwoŚwiat

Rosyjska podróba McDonald’s sprzedaje spleśniałe hamburgery

Podróbka McDonald’s serwuje zepsute jedzenie

Rosjanie zaczęli masowo narzekać na jakość jedzenia serwowanego przez sieć “Vkusno i Tochka” (pol. “Smaczne i kropka”), która ma być rosyjską odpowiedzią na McDonald’s. W mediach społecznościowych udostępniane są zdjęcia burgerów ze spleśniałych bułek i zepsutych sosów. Bułki serwowane w rosyjskiej podróbie McDonald’s wywołują co najmniej natychmiastowe obrzydzenie. Media zwróciły się nawet do moskiewskiego lokalu z prośbą o komentarz, ale restauratorzy nie potrafili wyjaśnić, z jakiego powodu sprzedają zepsute burgery.

Odwiedzający “Vkusno i Tochka” skarżą się też, że porcje stały się znacznie mniejsze, a niektóre gorsze niż za czasów McDonald’s. Menu rosyjskiej podróbce pozostaje takie samo jak u amerykańskiego giganta, ale z nazw potraw usunięto przedrostek “Mc”. Z asortymentu sieci zniknęły również “McFlury” i “Big Mac” ze względu na bezpośrednie skojarzenia z amerykańską marką.

Czytaj też: McDonald’s na stałe opuszcza Rosję. Po 32 latach. I bardzo dobrze

Rosja otworzyła podróbę McDonald’s

Gigant fast food McDonald’s wycofał się z Rosji po inwazji wojsk tego kraju na Ukrainę i sprzedał swoje restauracje – ponad 800 – rosyjskiemu biznesmenowi Aleksandrowi Govorowi. Nowy właściciel postanowił dalej prowadzić sieć, ale pod zmienioną nazwą. Nowa nazwa: “Vkusno i Tochka” oznacza “Smaczne i kropka”. Zniknęły złote łuki, a w ich miejsce pojawiła się stylizowana litera M, utworzona z dwóch frytek i kropki (a może hamburgera?). Aleksandr Govor, syberyjski magnat naftowy, zamierza do końca miesiąca ponownie otworzyć około jednej czwartej z 850 przemianowanych restauracji.

Rosja i Ukraina odpowiadały w zeszłym roku za około 9% globalnej sprzedaży McDonald’s. Rosja jest obecnie objęta szeroko zakrojonymi sankcjami międzynarodowymi, które zakłócają jej łańcuchy dostaw i powodują wzrost bezrobocia. Nie mówimy tylko o hamburgerach. Wiele światowych marek i międzynarodowych firm zawiesiło działalność w Rosji lub całkowicie ją zakończyło, protestując przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainie.

W 1990 r., gdy w Rosji otwierano moskiewski McDonald’s, Rosjanie stali w ogromnych kolejkach. Pojawienie się giganta fast food było symbolem przyjęcia przez Rosję Sowiecką zachodnich idei, zachodniej kultury i zachodniego jedzenia. To, co dzieje się dzisiaj, jest symbolem tego, jak Rosja i Zachód oddalają się od siebie. Może chociaż spleśniałe hamburgery będą im smakować…

Czytaj też: W Rosji nie będzie chleba? Przez zachodnie sankcje piekarnie mogą stanąć

Źródło: 9GAG

Rosja otworzyła podróbę McDonald’s. Przed lokalem ustawiały się tłumy

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close