Zdrowie i medycyna

Kriolipoliza CoolTech – rzeźbienie sylwetki na zimno

Kriolipoliza, to popularny zabieg medycyny estetycznej, który usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z miejsc opornych na dietę i ćwiczenia. Jego działanie opiera się na zamrażaniu komórek tłuszczowych, uszkadzaniu ich i metabolizowaniu naturalnymi siłami organizmu. Na czym polega to zjawisko? Czy kriolipoliza jest bezpieczna? Wyjaśniamy.

Dla kogo kriolipoliza?

Kriolipoliza CoolTech dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, pomaga zredukować lokalną tkankę tłuszczową. Trzeba pamiętać jednak, że nie jest to metoda odchudzania ani usuwania grubej warstwy tłuszczu. Najlepsi kandydaci do zabiegu kriolipolizy to osoby, które chcą zmniejszyć lub usunąć miejscowe depozyty tłuszczu, które utrzymują się pomimo ćwiczeń i interwencji dietetycznej. Kriolipoliza przynosi najlepsze rezultaty w przypadku osób o prawidłowej masie ciała lub z niewielką nadwagą.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym, co oznacza, że ​​nie powoduje przerwania ciągłości naskórka i nie wymaga znieczulenia. Staje się ona coraz bardziej popularną metodą rzeźbienia sylwetki na całym świecie, również w Polsce.

Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Głowica urządzenia zasysa fałd skóry, a następnie w ciągu kilkudziesięciu minut schładza go do temperatury -8°C (w przypadku podbródka do -5°C). Niska temperatura działa jednocześnie znieczulająco, chociaż dla niektórych osób uczucie chłodu wywołuje pewien dyskomfort. Jednak kriolipoliza nie wymaga zastosowania środków anestetycznych. Rekonwalescencja również nie jest konieczna. Od razu po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Czasem wystarczy zaledwie jeden zabieg kriolipolizy, by osiągnąć optymalne efekty. Zwykle wykonuje się do 3 zabiegów w odstępach co 6-8 tygodni. W ciągu kilku miesięcy leczenia organizm całkowicie rozkłada martwe komórki tłuszczowe i wypłukuje je za pośrednictwem wątroby.

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej jest bezpieczne?

Zamrażanie tkanki tłuszczowej podczas kriolipolizy jest w pełni kontrolowane, a więc też bezpieczne. Niska temperatura zastosowana w urządzeniu ma szkodliwy wpływ tylko na komórki tłuszczowe, co oznacza, że nie uszkadza skóry, ani tkanek sąsiadujących. Kriolipoliza uznawana jest za bezpieczną alternatywę dla zabiegów inwazyjnych, takich jak liposukcja.

Po kriolpolizie mogą jednak wystąpić pewne skutki uboczne, np.: lekkie kłucie w miejscu zabiegowym, podrażnienie skóry, siniaki, odrętwienie, tkliwość, mrowienie. Niektóre z tych objawów mogą się utrzymywać do 2 tygodni.

Efekty kriolipolizy

Wymrażanie tkanki tłuszczowej jest bardzo efektywną metodą wyszczuplania. Jeden zabieg pozwala na usunięcie nawet 30-40% zbędnej tkanki tłuszczowej z danego obszaru, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do innych, nieinwazyjnych zabiegów modelowania sylwetki.

Należy pamiętać, że kriolipoliza działa jedynie na tkankę tłuszczową, a więc nie poprawia napięcia skóry. Dlatego łączy się ją z innymi zabiegami medycyny estetycznej, które stymulują skórę do przebudowy kolagenu, np. z endermologią, zabiegiem Schwarzy czy Accent Prime. Korzystne działanie wykazuje też skojarzenie kriolipolizy z drenażem lifatycznym, który wspomaga procesy metaboliczne, na których drodze usuwany jest podskórny tłuszcz z organizmu.

Optymalne efekty terapii pojawiają się w ciągu 4-6 miesięcy, jednak pierwsze ubytki tkanki tłuszczowej można zauważyć już po miesiącu. Zabieg zapewnia trwałe rezultaty. Zniszczone komórki już nie powrócą. Trzeba natomiast zadbać o zdrowy styl życia, aby zapobiec rozrostowi tkanki tłuszczowej w innych miejscach.

W razie innych pytań dotyczących kriolipolizy CoolTech zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close