Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaPrawoŚwiat

Twitter ujawnia liczbę fałszywych kont. Elon Musk grozi zerwaniem umowy

Twitter ujawnia liczbę fałszywych kont

Twitter ujawnił, że zawiesza dziennie ponad 1 mln fałszywych kont udostępniających spam. Nowa liczba stanowi podwojenie jej poprzedniej aktualizacji. Szef firmy Parag Agrawal powiedział bowiem w maju, że platforma zawiesza dziennie 500 tysięcy kont. Tymczasem Elon Musk grozi zerwaniem umowy kupna platformy. Szef Tesli zgodził się kupić Twittera za 44 mld dolarów, ale jego prawnicy oskarżyli ją o odmowę dostarczenia wystarczających informacji na temat liczby botów w serwisie.

Twitter w swoich wynikach kwartalnych od 2014 roku konsekwentnie podaje, że szacuje, iż jego problem spamu stanowi mniej niż 5 proc. dziennych aktywnych użytkowników. Liczba 1 mln ma obejmować również konta, które są usuwane podczas próby dołączenia do platformy i dlatego nigdy nie są liczone jako dzienni użytkownicy.

Twitter ma nieco poniżej 230 milionów dziennych aktywnych użytkowników. Elon Musk wyraził obawy, że liczba botów jest znacznie wyższa niż 5% i zagroził zakończeniem lub renegocjacją umowy kupna platformy. Twitter dał Muskowi dostęp do strumienia danych obejmujących ponad 500 milionów tweetów publikowanych każdego dnia na platformie.

Czytaj też: Elon Musk spotkał się z pracownikami Twittera i zapowiedział, że ich zwolni

Fikcyjne konta na Twitterze

Fikcyjne konta udostępniające spam są zautomatyzowane, co oznacza, że nie są obsługiwane przez człowieka, a ich celem jest manipulowanie użytkownikami lub zakłócanie ich interakcji na platformie. Według kierownictwa firmy zdecydowana większość kont, które Twitter wyłapuje, odnosi się do kryptowalut lub pornografii. Są one w dużej mierze wyłapywane przez zautomatyzowane algorytmy, ale Twitter analizuje również tysiące kont miesięcznie ręczni, w tym przez ekspertów kryminalistycznych i specjalistów od języka nieangielskiego.

Tymczasem jeden z inwestorów Twittera pozwał Elona Muska za naruszenie kalifornijskiego prawa korporacyjnego. Frank Bottini, który jest jednym z prawników reprezentujących inwestorów Twittera, powiedział, że pozew został złożony, ponieważ Elon Musk “nadal dyskredytuje firmę, którą chce kupić za 44 mld dolarów, próbując renegocjować cenę zakupu”.

Czytaj również: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: The Guardian

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close