Biznesowi celebryciInwestycjeMediaPaństwoPrawoŚwiatTechnologie

Twitter pozywa Elona Muska za naruszenie umowy! Musk: Oh, ironio lol

Twitter pozywa Muska

Twitter pozywa miliardera Elon Muska, aby zmusić go do zakupu platformy. Przypomnijmy, że Musk ogłosił, że wycofuje się z umowy przejęcia Twittera. Stwierdził, że firma nie podała informacji o liczbie fałszywych kont i spamu na platformie, więc rezygnuje z jej przejęcia za kwotę 44 miliardów dolarów. Teraz Twitter zwrócił się do sądu w Delaware, aby nakazać Muskowi dokończenie przejęcia po uzgodnionej cenie 54,20 dolarów za akcję.

Po zorganizowaniu publicznego spektaklu, a następnie podpisaniu przyjaznej dla sprzedawców umowy o przejęciu, Musk najwyraźniej wierzy, że – w przeciwieństwie do każdej innej strony podlegającej prawu umów Delaware – może zmienić zdanie, zniszczyć firmę, zakłócić jej działalność, zniszczyć wartość dla akcjonariuszy i odejść.

– czytamy w złożonym pozwie.

W pozwie oskarżono Muska o „długą listę” naruszeń umowy o przejęciu, które „obciążyły Twittera i jego działalność”. Przewodniczący Twittera Bret Taylor napisał, że witryna mikroblogowa chce „pociągnąć Elona Muska do odpowiedzialności za zobowiązania umowne”. Musk skomentował sprawę tweetem: „Oh, ironio lol”.

Czytaj też: Elon Musk jednak nie kupi Twittera. Lawirował, kluczył i się wycofał

Musk wycofał się, bo stracił na giełdzie?

W pozwie stwierdzono, że Musk, który jest również szefem firmy produkującej samochody elektryczne Tesla, wycofał się z umowy, ponieważ „nie służy ona już jego osobistym interesom”. Dodano, że po tym, jak Musk zgodził się na transakcję, cena akcji Tesli spadła.

Wartość udziałów pana Muska w Tesli, kotwicy jego osobistego bogactwa, spadła o ponad 100 miliardów dolarów od szczytu z listopada 2021 roku. Dlatego Musk chce się wycofać. Zamiast ponosić koszty pogorszenia koniunktury na rynku, jak wymaga umowa o przejęciu, Musk chce przenieść je na akcjonariuszy Twittera.

– napisano.

Cena akcji Twittera spadła o ponad 8% w ciągu ostatniego miesiąca, a w maju spadła z rekordowego poziomu ponad 50 USD za akcję, ponieważ Musk zakwestionował liczbę fałszywych kont na Twitterze i powiedział, że transakcja jest „tymczasowo wstrzymana”. W piątek, Musk przekazał, że wycofuje się z umowy. W odpowiedzi, Twitter przekazał, że planuje podjąć działania prawne w celu egzekwowania umowy, mówiąc, że „zobowiązał się do zamknięcia transakcji po cenie i warunkach uzgodnionych z Muskiem”. Pierwotna umowa o połączeniu obejmuje opłatę za zerwanie w wysokości 1 miliarda dolarów.

Akcje Twittera wzrosły o ponad 4% w Nowym Jorku we wtorek i dodały 1% w handlu po godzinach. Jednak nadal są o około 20 dolarów niższe niż cena oferowana przez Muska – 54,20 dolarów.

Czytaj również: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close