InwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaŚwiat

“Batgirl” jest gotowa, ale trafi do kosza. 90 milionów wyrzucone w błoto

Batgirl skasowana na kilka miesięcy przed planowaną premierą

Nowy film o Batgirl został skasowany przez Warner Bros Discovery na kilka miesięcy przed planowaną premierą. Film kosztował co najmniej 90 milionów dolarów i miał być wyświetlany w kinach oraz na serwisie streamingowym HBO Max jeszcze w tym roku. The New York Post poinformował, że decyzja nastąpiła po słabej reakcji na pokazy testowe. Jednak Warner Bros twierdzi, że ten dość niezrozumiały ruch odzwierciedla “zmianę strategii szefów firmy”.

Produkcja została nakręcona w całości w Glasgow i lokalna rada stwierdziła, że przyniosła znaczące korzyści ekonomiczne dla miasta. Główną bohaterką filmu miała być Barbara Gordon, tytułowa Batgirl. W postać z komiksów DC Comics wcieliła się Leslie Grace. Pojawiła się u boku Michaela Keatona jako Batmana, Brendana Frasera jako złoczyńcy Firefly’a i J.K. Simmonsa jako jej filmowego ojca, komisarza Jamesa Gordona. Warner Bros potwierdził również anulowanie filmu animowanego o Scooby Doo pod tytułem “Scoob!: Holiday Haunt“.

Decyzja o anulowaniu premiery Batgirl związana jest ze zmianą strategii naszych szefów, która dotyczy uniwersum DC i HBO Max. Leslie Grace jest niezwykle utalentowaną aktorką i ta decyzja nie ma związku z jej kreacją. Jesteśmy dumni z aktorów i filmowców stojących za sterami Batgirl i Scoob! Holiday Haunt. Mamy nadzieję, że będziemy z nimi współpracować w przyszłości.

– stwierdził rzecznik Warner Bros.

Fot. HBO Max

Czytaj też: Producent “Top Gun: Maverick” pozwany za naruszenie praw autorskich

Jaki był prawdziwy powód?

W maju 2021 roku, po połączeniu Warner Bros z Discovery, nastąpiła zmiana przywództwa w firmie, nowym dyrektorem generalnym został David Zaslav. Według Hollywood Reporter, Zaslav nadał priorytet środkom redukcji kosztów i ponownemu skoncentrowaniu firmy na tworzeniu filmów kinowych, a nie projektów do streamingu. Z kolei według Variety, Batgirl ,,nie jest na tyle widowiskowa, aby puścić ją w kinach, ani na tyle kameralna, by miała premierę w HBO Max” i przyniosła zysk.

Film podobno nie sprawdził się dobrze na wczesnych pokazach dla publiczności. W pewnym stopniu nie jest to niczym niezwykłym w przypadku dużego filmu akcji – efekty specjalne często nie są ukończone w czasie pokazów testowych, co zmniejsza entuzjazm widzów. Według Variety anulowanie filmu przed premierą było paradoksalnie najbardziej opłacalną opcją, ponieważ studio może odpisać te koszty od podatku.

To normalne, że filmy napotykają na wszelkiego rodzaju problemy podczas ich tworzenia. Projekty skaczą z jednego studia do drugiego, reżyserzy i aktorzy przychodzą i odchodzą, a scenariusze często trafiają do szuflady na lata. Jednak to, co stało się z Batgirl, jest dość niespotykane. Rzadko zdarza się, aby film, który jest już gotowy i wydano na niego 90 milionów dolarów, nie ujrzał światła dziennego.

Nadal nie wiadomo, jaki los czeka film o Flashu. Nowy Flash kosztował WB ponad 200 mln dolarów, ale zarząd Warner Bros Discovery wciąż debatuje, co z nim zrobić. Powodem są kontrowersje z aktorem Ezrą Millerem, który wcielił się w tytułową postać. W 2022 roku Miller był prowodyrem kilku incydentów związanych z zakłócaniem porządku i napaściami, które doprowadziły do jego aresztowania oraz postawienia mu zarzutów dotyczących uwodzenia nieletnich.

Czytaj też: Business Insider manipuluje czytelnikami i nie wie co to inflacja

Źródło: BBC

Nowy Spider-Man pierwszym filmem, który zarobił miliard w pandemii

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close