MarketingMediaTechnologie

Twitter posłuchał użytkowników i właśnie testuje przycisk edycji

Twitter testuje przycisk edycji

Twitter wreszcie da swoim użytkownikom nową funkcję, której najbardziej oczekiwali – przycisk edycji. Platforma obecnie testuje funkcję i w najbliższych tygodniach udostępni ją subskrybentom usługi Twitter Blue, która kosztuje 4,99 dolarów miesięcznie.

Jeśli widzisz edytowanego Tweeta, to dlatego, że testujemy przycisk edycji. To się dzieje i będzie OK.

– napisała firma na Twitterze.

Twitter Blue jest obecnie dostępny w USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii – ale początkowe testy będą ograniczone tylko do jednego kraju. Tweety będą dostępne do edycji kilka razy w ciągu 30 minut po zamieszczeniu. Edytowane tweety pojawią się z ikoną, znacznikiem czasu i linkiem do ich “Historii edycji”, aby “chronić integralność rozmowy i stworzyć publicznie dostępny zapis tego, co zostało powiedziane”.

Tweetowanie będzie bardziej przystępne i mniej stresujące.

– przekazała firma.

Przypomnijmy, że kiedyś współzałożyciel firmy i były dyrektor naczelny powiedział, że prawdopodobnie nigdy nie zapewni przycisku edycji. Jednak w kwietniu Elon Musk, który wówczas planował zakup firmy, opublikował na Twitterze ankietę, w której 73,6% z 4,4 miliona respondentów powiedziało, że chce mieć taki przycisk. Niektórzy utrzymują jednak, że jest on niepotrzebny lub sprzeczny z duchem platformy.

Inni użytkownicy zasugerowali możliwe udoskonalenia funkcji.

Czytaj też: Badania wykazały, że algorytm Twittera faworyzuje… prawicową politykę

Twitter testuje funkcję “notatek”

Twitter testuje również nową funkcję umożliwiającą użytkownikom dzielenie się “notatkami” o długości nawet 2500 słów. Normalnie platforma ogranicza długość wpisów do 280 znaków. Firma twierdzi, że ruch ten jest odpowiedzią na to, że ludzie używają platformy do publikowania zdjęć dłuższych ogłoszeń i kierowania obserwujących do zewnętrznych biuletynów. Nowa funkcja ma na celu utrzymanie odbiorców w ekosystemie Twittera – czytelnicy będą mogli zobaczyć nagłówek i przejść do dłuższej notatki, klikając na link.

Od samego początku istnienia firmy pisarze korzystali z Twittera, aby dzielić się swoją twórczością, zostać zauważonym, być czytanym, tworzyć konwersacje – wszystko poza samym pisaniem. Celem Notes jest uzupełnienie tego brakującego elementu.

– przekazała firma, ogłaszając nowy produkt Notes.

Ekspert ds. mediów społecznościowych dr Laura Toogood powiedziała, że nowa funkcja jest znaczącym krokiem dla Twittera. Powiedziała, że funkcja będzie zachęcać ludzi do pozostania w ramach samej platformy, a nie łącząc się z innymi stronami, które mogą pomieścić długie treści.

Dodanie tej dodatkowej możliwości oznacza, że Twitter jest teraz w stanie konkurować z niektórymi z popularnych platform blogowych i potencjalnie przyciągnąć nową publiczność i inny typ użytkownika. Zachęci to również dotychczasowych użytkowników do blogowania w ramach Twittera, zamiast przechodzenia w tym celu na inne strony internetowe, co pomoże utrzymać ich publiczność.

– stwierdziła.

Czytaj też: Ban na Twittera w Nigerii kosztował gospodarkę nawet 26,1 mld dolarów

Źródło: BBC

Twitter pozywa Elona Muska za naruszenie umowy! Musk: Oh, ironio lol

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close