Biznesowi celebryciKultura i sztukaMediaŚwiat

Barack Obama dostał nagrodę Emmy za narrację filmu Netflixa

Były prezydent USA Barack Obama nie zniknął ze sceny, a wręcz przeciwnie — wygłasza przemówienia i pojawia się na ściankach. Jednym słowem stał się twarzą politycznego show-biznesu i spija śmietankę związaną ze swoją popularnością. Na dodatek zaczął pracę jako… narrator w audiobookach i filmach dokumentalnych, które pojawiły się m.in. na platformie Netflix. I właśnie za udział w produkcji Our Great National Parks otrzymał nagrodę Emmy.

Barack Obama dostał nagrodę Emmy

Barack Obama zasłynął nie tylko z bycia przywódcą Stanów Zjednoczonych, ale jako jeden z laureatów pokojowej nagrody Nobla. Do tej pory wygrał również dwie nagrody Grammy w kategorii Najlepszy album mówiony (2006 i 2008), a także został nominowany do tejże statuetki w bieżącym roku. Do swojej kolekcji może obecnie doliczyć także nagrodę Emmy, którą otrzymał za najlepszego narratora za swoją pracę nad serią dokumentalną Netflixa, “Our Great National Parks“.

Czytaj również: Poparcie Bidena w USA topnieje. Przyszłość prezydenta będzie zależeć od gry inflacyjnej

Pięcioodcinkowy dokument, który przedstawia parki narodowe z całego świata, został wyprodukowany przez firmę produkcyjną Baracka i Michelle Obamów, “Higher Ground“. Co ciekawe, Barack Obama jest drugim prezydentem w historii, który może pochwalić się taką nagrodą. Wcześniejszym laureatem statuetki był Dwight D. Eisenhower, który otrzymał specjalną nagrodę Emmy w 1956 roku.

Czytaj również: Sponsor Obamy organizuje imprezki z nagimi modelkami w Dubaju [FOTO]

Co warto wspomnieć, sam Obama może być zwycięzcą EGOT, czyli kimś, kto otrzymał nagrody Emmy, Grammy, Oscara i Tony. Do tej pory takim statusem mogło pochwalić się 17 osób, w tym Rita Moreno i John Legend.

Sam były prezydent Stanów Zjednoczonych wygrał dwie nagrody Grammy za czytanie audiobooków swoich wspomnień – “The Audacity of Hope” i “A Promised Land“. Jego żona — Michelle Obama — także zdobyła nagrodę Grammy za czytanie audiobooka w 2020 roku.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close