Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelMarketingŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Córka Steve’a Jobsa wyśmiewa nowego iPhone’a. W sumie nie ona jedyna

Córka Steve’a Jobsa wyśmiewa iPhone

Najmłodsza córka Steve’a Jobsa, zmarłego współzałożyciela Apple, dołączyła do chóru krytyków recenzujących najnowszego iPhone’a 14 firmy Apple – i nie jest jedyna. Eve Jobs udostępniła na Instagramie zdjęcie mężczyzny, dumnie rozpakowującego nową koszulę, ale identyczną do tej, którą ma na sobie. Zdjęcie zostało opatrzone opisem “Zmieniam iPhone’a 13 na iPhone’a 14”. Mem pojawił się po tym, jak gigant technologiczny ujawnił najnowsze funkcje iPhone’a 14. Są to między innymi… nowy aparat, dłuższa bateria i możliwość wykonywania połączeń alarmowych. Czyli w sumie żadne znaczące zmiany.

Coroczne wydarzenie jest uważnie obserwowane przez wielbicieli nowych technologii, chętnych do rzucenia okiem na najnowszy sprzęt, i inwestorów próbujących przewidzieć, czy aktualizacje są wystarczająco ekscytujące, aby zachęcić klientów do kupna. Memy, które Eve Jobs udostępniła za pośrednictwem Instagram Stories, zniknęły po upływie 24 godzin, ale zostały po raz pierwszy rozpowszechnione w mediach społecznościowych przez skoncentrowane na inwestorach konto, Wall Street Memes.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Wall Street Memes (@wallstbets)

Córka Steve’a Jobsa częściej korzysta ze swojego konta na Instagramie, aby przekazywać aktualne informacje o swojej karierze, takie jak podgląd jej występu na okładce Vogue Japan. Legendarny lider Apple, Steve Jobs, który nadzorował niektóre z największych zmian w telefonach i komputerach osobistych tej marki, zmarł w 2011 roku na raka w wieku 56 lat.

Czytaj też: Apple żałuje zamieszania związanego ze skanowaniem iPhone’ów

Nowy iPhone

Apple zaprezentował iPhone’a 14, z awaryjną łącznością satelitarną i technologią wykrywania kolizji samochodowych, podczas imprezy premierowej w USA. Nowe telefony są w stanie wysłać wezwanie o pomoc za pośrednictwem satelity. Telefon wyświetli lokalizację przelatujących nad głową satelitów i zademonstruje, jak prawidłowo skierować na nie urządzenie. Wysłanie podstawowej wiadomości może zająć od 15 sekund do kilku minut. Analityk technologiczny Paolo Pescatore powiedział, że wierzy, że innowacja jest dobrą wiadomością dla konsumentów “w trudno dostępnych obszarach”.

Fot. Apple

Telefony będą również zawierały nowy 12-megapikselowy aparat, zdolny do robienia zdjęć szybko poruszających się obiektów, a firma twierdzi, że poprawiła się o 49% w zakresie robienia zdjęć w słabym świetle. Przedni aparat po raz pierwszy zawierał będzie również autofokus, aby pomóc wyostrzyć selfie. Według Apple, użytkownicy iPhone’a zrobili ponad trzy biliony zdjęć w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Fot. Apple

Największą zmianą w konstrukcji iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max jest górna część ekranu, która ma teraz wycięcie w kształcie pigułki. Funkcja o nazwie Dynamic Island zastąpiła czarne wcięcie, na które narzeka wielu użytkowników iPhone’ów – może ono zmieniać kształt w zależności od tego, jakie są powiadomienia. Gdy telefon nie jest używany, ekran się przyciemnia, a częstotliwość odświeżania zostaje obniżona.

Trzeba jasno przyznać, że nie są to raczej rewolucyjne zmiany.

Czytaj też: Wartość Apple będzie rosnąć, nawet pomimo spadku sprzedaży!

Źródło: BBC

Apple skanuje iPhone’y w poszukiwaniu dziecięcej pornografii

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close