PaństwoPolitykaPrawoRynek pracyŚwiat
Gorące newsy

Pracodawcy w Kalifornii muszą podawać wynagrodzenie w ogłoszeniach

Obowiązkowe wynagrodzenie w ogłoszeniach

Zgodnie z nową ustawą podpisaną przez gubernatora Gavina Newsoma, pracodawcy w Kalifornii będą musieli publikować wynagrodzenie w ogłoszeniach o pracę. W tym tygodniu Newsom podpisał Senate Bill 1162 jako część ogólnopaństwowego wysiłku promującego sprawiedliwość płacową. Ustawa wymaga, aby firmy zatrudniające 15 lub więcej pracowników umieszczały tabele płac w ogłoszeniach o pracę i udostępniały je pracownikom na żądanie. Siatka płac jest zdefiniowana jako płaca lub przedział płac godzinowych, które pracodawca racjonalnie spodziewa się zapłacić za dane stanowisko. SB 1162 wprowadza również istotne zmiany w kalifornijskich wymaganiach dotyczących raportowania danych płacowych.

Za nieprzekazanie danych o wynagrodzeniach mogą zostać nałożone kary w wysokości od 100 do 10 000 dolarów za każde naruszenie. Kalifornia stanie teraz w jednym szeregu ze stanami takimi jak Waszyngton, Kolorado i Connecticut. Wszystkie te stany uchwaliły bowiem w ostatnich miesiącach podobne przepisy dotyczące przejrzystości płac w ostatnich miesiącach. Kalifornijskie prawo wejdzie w życie 1 stycznia.

Czytaj też: Strajk Przedsiębiorców szuka PRowców. Wynagrodzenie? Reklama na FB

Raporty dotyczące danych płacowych

SB 1162 wprowadza szereg istotnych zmian w istniejącym prawie stanu Kalifornia, które wymagają od dużych pracodawców (zatrudniających 100 lub więcej pracowników) składania raportów dotyczących danych płacowych, w tym zmiany terminu składania takich raportów, począwszy od 2023 roku. Obecne prawo wymaga, aby takie raporty były składane corocznie w marcu. Raport musi zawierać liczbę pracowników według rasy, pochodzenia etnicznego i płci dla 10 kategorii stanowisk. Wszyscy pracodawcy podlegający prawu muszą przekazać wymagane dane w formacie, który umożliwia Kalifornijskiego Departamentu Praw Obywatelskich (CRD) wyszukiwanie i sortowanie informacji przy użyciu łatwo dostępnego oprogramowania.

Wymagania dotyczące ofert pracy zawarte w SB 1162 będą stanowić wyjątkowe wyzwania dla pracodawców zatrudniających pracowników na terenie całego kraju lub mogących zatrudniać pracowników pracujących zdalnie. Weźmy na przykład pracodawcę, który nie ma siedziby w Kalifornii, ale może zatrudniać z puli kandydatów, którzy mogą pracować zdalnie z Kalifornii. Pracodawcy będą musieli ocenić, czy opłaca im się tworzyć oddzielne oferty pracy w różnych stanach, czy też więcej sensu ma przyjęcie jednolitego procesu krajowego.

Czytaj też: Dewzrost: Polacy chcą gwarancji zatrudnienia i limitów wynagrodzeń

Źródło: SHRM

Chodakowska szuka fotografa. Wynagrodzenie: Oznaczenie na Insta netto

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close