Biznesowi celebryciPaństwoPolitykaSportTechnologie
Gorące newsy

Musk znów się skompromitował. Zełenski dał mu klapsa w dziąsło

Musk się kompromituje, a Zełenski wbija mu szpilę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski skrytykował Elona Muska po tym, jak szef Tesli opublikował na Twitterze ankietę z jego sugestiami dotyczącymi zakończenia inwazji Rosji. Elon Musk poprosił swoich niemal 108 milionów zwolenników o głosowanie na pomysły, które obejmowały między innymi… oddanie Rosji części terytorium Ukrainy. Musk chyba nie spodziewał się, że odpowie mu sam Zełenski. W odpowiedzi na głupie wpisy Muska, Zełenski zamieścił własną ankietę, pytając użytkowników, czy wolą, gdy Musk wspiera Ukrainę czy Rosję.

Musk za swój durny wpis spotkał się z krytyką ukraińskich urzędników i zwykłych użytkowników Twittera. Również rosyjski arcymistrz szachowy Garri Kasparow skrytykował miliardera, stwierdzając, że powtarza kremlowską propagandę i zdradził Ukrainę.

Po próbie zostania geopolitykiem przez Muska, akcje Tesli spadły o 9 %.

Czytaj też: Twitter pozywa Elona Muska za naruszenie umowy! Musk: Oh, ironio lol

Rosjanie chwalą Muska

Pomysły Muska obejmowały referenda na okupowanych częściach Ukrainy. Miliarder stwierdził, że “Rosja wychodzi, jeśli taka jest wola ludzi”. Szef Tesli chyba za bardzo nie rozumie, co dzieje się na Ukrainie i jak działa Rosja pod rządami Putina. Przypomnijmy, że prezydent Rosji Władimir Putin zaanektował już cztery ukraińskie regiony jako część Rosji, po tak sfałszowanych referendach. Warto dodać, że jednocześnie Rosja nie kontroluje w pełni żadnego z tych czterech regionów.

Musk zasugerował również, że świat powinien formalnie uznać Krym – zaanektowany przez Rosję w 2014 roku – za część Rosji. Dziesięć godzin po zamieszczeniu ankiety zgromadziła ona ponad 2 mln głosów.

Zachowanie Muska dziwi, szczególnie, że wcześniej podczas inwazji Rosji firma Muska zajmująca się internetem satelitarnym wysłała sprzęt do tego kraju. Dzięki temu Musk zyskał popularność na Ukrainie i został następnie zaproszony przez Zełenskiego do odwiedzenia kraju po zakończeniu wojny z Rosją. Wszystko jednak wskazuje na to, że przez swoje zachowanie Musk nie jest już mile widziany na Ukrainie. Być może miliarder odwiedzi Rosję, bowiem były prezydent tego kraju Dmitrij Miedwiediew nie krył swojego zadowolenia z głupiego wpisu Muska.

Kudos dla Elona Muska! [wyrazy uznania – przyp. red.]. Tajny agent został zdemaskowany. Zasługuje szybko na nową rangę. Przewiduję, że w następnym wpisie na Twitterze przyzna, że Ukraina to sztuczne państwo.

– zakpił.

Czytaj też: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: BBC

Transpłciowa córka Elona Muska zmienia płeć i zrywa więzi z ojcem

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close