Biznesowi celebryciMarketingMediaPrawoŚwiatTechnologie
Gorące newsy

Elon Musk znowu zmienił zdanie i jednak kupi Twittera

Musk jednak kupi Twittera

Miliarder Elon Musk najwyraźniej znów zmienił zdanie na temat zakupu Twittera i jest teraz skłonny kontynuować przejęcie platformy mediów społecznościowych. W liście do firmy, Musk poinformował, że jednak kupi Twittera i zgodził się zapłacić cenę, którą oferował kilka miesięcy temu, zanim próbował zrezygnować z transakcji. Gdybyśmy byli wredni, napisalibyśmy, że miliarder zachowuje się jak rozwydrzona nastolatka, ale powód zmiany zdania jest znacznie bardziej prozaiczny. Przypomnijmy bowiem, że Musk zmienił zdanie zaledwie kilka tygodni przed tym, jak miał stanąć w sądzie za zerwanie umowy.

Twitter, który pozwał Muska, aby zmusić go do dotrzymania obietnicy i przejęcia platformy, był postrzegany jako potencjalny wygrany. W liście, adwokaci Muska przekazali, że ten zamierza kontynuować transakcję w oczekiwaniu na otrzymanie finansowania i zakończenie prawnej batalii. Rzecznik Twittera przyznał, że firma otrzymała propozycję, dodając “intencją firmy jest zamknięcie transakcji na 54,20 dolarów za akcję” – cenie obiecanej przez Muska w kwietniu. Pozorna wygrana Twittera spowodowała, że akcje firmy wzrosły o ponad 20% do ponad 52 dolarów za sztukę. Jednak wartość pozostała niższa niż cena przejęcia, co świadczy o utrzymujących się wątpliwościach inwestorów, czy transakcja na pewno zostanie zrealizowana, a Musk znowu nie zmieni zdania.

Czytaj też: Elon Musk jednak nie kupi Twittera. Lawirował, kluczył i się wycofał

Musk gra na czas?

Kiedy Musk po raz pierwszy ujawnił plany zakupu Twittera za 44 mld dolarów, powiedział, że chce oczyścić platformę ze spamu i zachować ją jako “miejsce dla wolności słowa”. Jednak miliarder wycofał się z zakupu zaledwie kilka tygodni później, powołując się na obawy, że liczba fejkowych kont na platformie była wyższa, niż twierdził Twitter. Kierownictwo Twittera zaprzeczyło oskarżeniom, twierdząc, że Musk chciał się wycofać, bo był zaniepokojony ceną i liczył na spadek akcji.

Podczas jednej z kłótni na Twitterze, Elon Musk odpowiedział szefowi Twittera Paragowi Agrawalowi za pomocą emoji… kupy. Przygotowania do procesu uwikłały wiele największych nazwisk w branży technologicznej, ponieważ prawnicy obu firm zażądali informacji na temat transakcji. Musk, który mógł zapłacić 1 miliard dolarów kary za zerwanie umowy, miał zostać przesłuchany przed rozprawą w tym tygodniu. Niektórzy obserwatorzy branży kwestionują, czy zmiana zdania na pewno jest konkretną ofertą przejęcia, czy kolejną taktyką opóźniania sądowej batalii przez Muska.

Czytaj też: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: BBC

Musk znów się skompromitował. Zełenski dał mu klapsa w dziąsło

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close