Biznesowi celebryciKultura i sztukaMarketingMediaPrawoŚwiat
Gorące newsy

Alex Jones zapłaci za swoje kłamstwa prawie miliard dolarów!

Alex Jones musi zapłacić kolejne odszkodowanie

Znany amerykański foliarz Alex Jones musi zapłacić 965 milionów dolarów odszkodowania za fake newsy, że strzelanina w szkole Sandy Hook w 2012 roku była oszustwem. Rodziny ośmiu ofiar i agent FBI, który zareagował na atak, domagali się co najmniej 550 milionów dolarów w procesie o zniesławienie w Connecticut. Twierdzili, że w wyniku rozpowszechniania kłamstw przez prawicowego szura, jego fani przez dekadę nękali ich i grozili im śmiercią.

W szkole podstawowej Sandy Hook zginęło 20 dzieci i 6 dorosłych. Jones, który założył szurską stronę internetową Infowars i talk-show, przez lata przekonywał, że masakra w szkole była “zainscenizowanym” rządowym spiskiem mającym na celu odebranie Amerykanom broni i że “nikt nie zginął”. Rodziców ofiar nazwał “aktorami” i przekonywał, że niektórzy z nich nigdy nie istnieli w rzeczywistości.

Podczas odczytywania wyroku w Waterbury w stanie Connecticut – około 32 km od miejsca strzelaniny – wiele rodzin było wyraźnie wzruszonych, a niektórzy zalali się łzami. Trzytygodniowy proces był naznaczony emocjonalnymi zeznaniami kolejnych rodziców. Niektórzy opisywali, że zostali zalani nienawiścią ze strony fanów Jonesa, a inni mówili, że musieli wielokrotnie zmieniać miejsce zamieszkania dla własnego bezpieczeństwa. Ojciec jednej z ofiar, Mark Barden, wspominał, że fani Jonesa bezcześcili grób jego syna Daniela, “oddając na niego mocz i grożąc, że go wykopią”.

Czytaj też: Alex Jones musi zapłacić jeszcze dodatkowo 45,2 mln odszkodowania xD

Przyleciał odrzutowcem i twierdzi, że nie ma pieniędzy

Alex Jones transmitował, jak ogląda środowy werdykt i kpi z postępowania sądowego. Zaapelował też do swoich zwolenników o pilne wpłaty i zobowiązał się, że fundusze nie zostaną przeznaczone na jego koszty prawne.

Pieniądze nie trafiają do tych ludzi. Pójdą na walkę z tym oszustwem i na stabilizację firmy.

– powiedział.

Jego prawnik Norm Pattis zapowiedział reporterom, że będą odwoływać się od decyzji. Jones uznał postępowanie za „proces pokazowy” prowadzony przez sędziego „tyrana” i argumentował, że nie jest winny czynów swoich zwolenników.

Proces jest jednym z wielu, które toczą się przeciwko foliarzowi. W sierpniu w podobnej sprawie nakazano Jonesowi zapłacić 49,3 mln dolarów odszkodowania innym rodzicom z Sandy Hook.

Proces następuje po podobnej sprawie w Teksasie w sierpniu, w której Jones nakazał zapłacić 49,3 miliona dolarów odszkodowania innym rodzicom Sandy Hook. Nie jest jednak jasne, ile pieniędzy rodziny faktycznie otrzymają, bo Jones twierdzi, że “nie ma pieniędzy”. Jednocześnie Jones i jego świta przylecieli na proces prywatnym odrzutowcem. Zatrzymali się w wynajętej willi z basenem i kortem tenisowym. Ekonomista sądowy zeznał, że Jones i jego firma są warte około 270 milionów dolarów.

Czytaj też: Antyszczepionkowcy zarabiają 12,5 mln USD rocznie na publikacji autorskich biuletynów

Źródło: BBC

InfoWars Alexa Jonesa ogłasza upadłość po pozwach o zniesławienie

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close