Biznesowi celebryciKultura i sztukaMediaPrawoŚwiat
Gorące newsy

Rodzina George’a Floyda pozywa Westa na ćwierć miliarda dolarów

Rodzina George’a Floyda pozywa rapera Kanye Westa

Rodzina George’a Floyda, a dokładniej matka jego córki, Roxie Washington, pozwała rapera Kanye Westa na 250 milionów dolarów po tym, jak celebryta zarzucił, że 46-letni mężczyzna zmarł z powodu nadużywania narkotyków, a nie został zabity przez policjanta. W ubiegłą sobotę w podcaście Drink Champs, West zarzucił Floydowi, że zmarł z powodu przedawkowania fentanylu. W tym samym wywiadzie, który został zbanowany przez YouTube, West wygłosił również antysemickie komentarze.

Jednak główny lekarz sądowy powiatu Hennepin dr Andrew Baker zeznał, że bezpośrednią przyczyną śmierci Floyda było “zatrzymanie krążeniowo-oddechowe spowodowane obezwładnieniem, skrępowaniem i uciskaniem szyi przez organy ścigania”, czyli zatrzymanie serca i płuc Floyda, które uniemożliwiło mu oddychanie. Prawnicy powiedzieli, że Kanye West “złośliwie złożył oświadczenia, które są niedokładne i bezpodstawne, powodując szkody dla majątku Floyda i jego rodziny”.

Czytaj też: George Floyd trafiony piorunem! Internauci: Zeus nie zna litości

Śmierć George’a Floyda

W maju 2020 roku śmierć Floyda wywołała międzynarodowe oburzenie i podsyciła globalną dyskusję na temat brutalności policji w USA po tym, jak biały policjant z Minneapolis, Derek Chauvin, przycisnął swoim kolanem szyję czarnoskórego Floyda i dusił go przez łącznie 9 minut i 29 sekund podczas aresztowania przed sklepem spożywczym Cup Foods. W kwietniu 2021 roku Chauvin został uznany winnym trzech zarzutów o morderstwo i zabójstwo, a obecnie odbywa dwie kary pozbawienia wolności na ponad 22 lata. Trzech innych funkcjonariuszy biorących udział w incydencie otrzymało lżejsze wyroki. Rada miejska Minneapolis zatwierdziła ugodę w wysokości 27 milionów dolarów na rzecz rodziny George’a Floyda.

Po zabójstwie Floyda na całym świecie odbyły się protesty przeciwko nadużywaniu siły przez funkcjonariuszy policji wobec czarnoskórych podejrzanych i braku odpowiedzialności policji. Protesty rozpoczęły się w Minneapolis dzień po morderstwie i objęły inne miasta we wszystkich 50 stanach USA i na całym świecie. The New York Times opisał wydarzenia w następstwie morderstwa Floyda i krążące z niego wideo jako “największe protesty w Stanach Zjednoczonych od czasów ery walki o prawa obywatelskie”.

Czytaj też: Lody Ekipy niedostępne? Koral nie wyrabia z produkcją i prosi o spokój

Źródło: The Guardian

Kanye West dostał bana na TT i IG, więc kupił sobie Parler xD

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close