MediaŚwiat

Paryski restaurator wyrzucił Ukrainki z lokalu wychwalając Putina

Gorzko tego pożałował.

Kierownik paryskiej restauracji “Le Cozy Montparnasse” wyrzucił z lokalu dwie Ukrainki, skandując przy tym swoje poparcie dla Putina. Mężczyzna nie spodziewał się jednak, że jego zachowanie spotka się z bardzo negatywną reakcją ze strony internautów, przez co ocena lokalu gwałtownie spadła. Nie pomogły publicznie przeprosiny.

Menadżer francuskiej restauracji Le Cozy Montparnasse wychwalał Putina i wyrzucił Ukrainki

Skandalicznym zachowaniem “popisał się” kierownik paryskiej restauracji Le Cozy Montparnasse. Mężczyzna zaczął obrażać dwie Ukrainki. Skandował przy tym hasło “Niech żyje Putin” jednocześnie wypraszając kobiety z lokalu. O zdarzeniu poinformował na Twitterze wiceprezes Związku Ukraińców we Francji Wołodymyr Kohutyuk. Do incydentu doszło 18 października.

Nagranie ukazujące niecodzienną sytuację szybko obiegło internet, przez co oceny lokalu dramatycznie spadły. Rating restauracji obniżył się z 4.3 do zaledwie 2.3.

Czytaj również: Agresja Putina przyśpieszy zapaść demograficzną w Rosji

Co ciekawe, mężczyzna w późniejszym nagraniu przeprosił za swoje zachowanie, choć nie sprawa nie została załatwiona. Dodatkowo teraz mogą grozić mu konsekwencje prawne. Jeden z internautów zaznaczył bowiem, że fakt odmowy wydania posiłku ze względu na narodowość jest dyskryminacją. Mówi o tym 225-1 kodeksu karnego, który grozi karą pozbawienia wolności do lat trzech oraz grzywną w wysokości 45 tys. euro.

Sam kierownik zaznaczył w późniejszej wypowiedzi, że żałuje swoich słów oraz przeprasza wszystkich Ukraińców. Nie ma co ukrywać, że mleko się jednak rozlało, a przeprosiny nie zostały przyjęte.

Czytaj również: Blockchain powiązany z Binance zhakowany. Skradziono ponad 570 mln USD

Co ciekawe, do zrecenzowania restauracji Le Cozy Montparnasse przyłączyli się także… rosyjscy internauci. Ta grupa zaczęła chwalić zachowanie menadżera i go “doceniła”. Trzeba jednak pamiętać, że większość opinii została skasowana przez algorytm Google z uwagi na politykę walki ze spamem. Trudno się również nie zgodzić ze zdaniem internautów, którzy wprost sugerują, że restauracja straciła swoją renomę.

Rosja wpisała Facebooka i Insta na listę organizacji terrorystycznych xD

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close