Kultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Akcje CD Projekt wystrzeliły po zapowiedzi nowej odsłony Wiedźmina!

Powstanie remake pierwszego Witchera z 2007 roku.

Akcje CD Projekt wzrosły niemal o 4% po tym, jak ogłoszono remake pierwszego Wiedźmina. Twórcy poinformowali, że zaktualizowana wersja klasycznej gry powstanie przy pomocy silnika Unreal Engine 5. Produkcja powstanie pod nadzorem kreatywnym CD PROJEKT RED, w polskim studiu Fool’s Theory. 

Powstanie remake pierwszego Wiedźmina. Akcje CD Projekt wystrzeliły

Z okazji 15-lecia Wiedźmina przedstawiciele CD PROJEKT RED zdradzili, że nad nową odsłoną gry pracują osoby, które współtworzyły jej wcześniejsze części. Tym samym nad remake Wiedźmina z 2007 roku będą pracowali specjaliści związani z wcześniejszymi projektami z uniwersum Sapkowskiego. Dotyczy to m.in. Wiedźmina 2 Zabójcy Królów oraz Wiedźmina 3: Dziki Gon. Na nowinę szybko zareagowała również giełda. Akcje CD Projekt skoczyły o niemal 4% i (w chwili pisania tego tekstu) wciąż rosną.

Źródło: GOOGLE

Czytaj również: Branże kreatywne mogą być siłą napędową polskiej gospodarki

Nie ma co jednak ukrywać, że remake jest na wczesnym etapie produkcji. Niemniej jednak Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED napisał, że:

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego się wszystko dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta.

Dodatkowo Badowski powiedział, że:

Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze liczą od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

Czytaj również: Ile zarabia Andrzej Sapkowski? Ujawniono jego zarobki. Jest milionerem

Remake Wiedźmina kryje się pod pseudonimem “Canis Majoris“, co zostało zapowiedziane wraz z innymi odsłonami serii: Polaris oraz Sirius. Sam remake jest tworzony na silniku Unreal Engine 5.

Warto dodać, że CD PROJEKT RED zapowiedziało nową trylogię wiedźmińską, choć nie ma informacji, czy będzie nawiązywała do przygód Geralta z Rivii. Warto jednak wspomnieć, że ma zostac wydana w sześcioletnim cyklu, począwszy od wydania pierwszej części z serii.

Drzewom w Ostrołęce dano nazwy z Wiedźmina. Radny z PiS był przeciwko

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close