Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeMediaŚwiatTechnologie

Elon Musk wbił na luzaku do siedziby Twittera i przyniósł im… zlew

Elon Musk przyniósł do siedziby Twittera… zlew

Elon Musk opublikował wideo, na którym wchodzi do siedziby Twittera, trzymając w rękach… zlew. Miliarder najprawdopodobniej sfinalizuje w piątek zakup platformy, o wartości 44 miliardów dolarów, który ogłosił kilka miesięcy temu, ale potem próbował się ze wszystkiego wycofać. Ostatecznie zgodził się na przejęcie, gdy okazało się, że grozi mu proces sądowy.

Musk zapowiedział, że strona mediów społecznościowych wymaga znaczących zmian. Przynajmniej jeden raport zasugerował, że miliarder planuje duże cięcia zatrudnienia. Nie jest jasne, czy szef Tesli spotkał się z kierownictwem Twittera, ale w filmie wymienił swoją lokalizację jako siedzibę Twittera w San Francisco.

Kiedy Elon Musk po raz pierwszy ujawnił plany zakupu Twittera, powiedział, że chce oczyścić platformę ze spamu i zachować ją jako miejsce wolności słowa. Jednak później odmówił zakupu, powołując się na obawy, że liczba fałszywych kont na platformie była wyższa, niż twierdził Twitter. Kierownictwo Twittera zaprzeczyło oskarżeniom, argumentując, że Musk chciał się wycofać, ponieważ martwił się o cenę.

Twitter złożył pozew, aby zmusić Muska do dokończenia transakcji, ale inwestorzy wyrazili sceptycyzm, że przejęcie dojdzie do skutku. Transakcja musi jednak zostać sfinalizowana do 28 października, w przeciwnym razie czeka go proces.

Czytaj też: Elon Musk znowu zmienił zdanie i jednak kupi Twittera

Musk będzie miał problemy?

Tymczasem Teslę, producenta samochodów elektrycznych, najprawdopodobniej czeka dochodzenie karne w związku z twierdzeniami, że pojazdy elektryczne firmy mogą prowadzić się same. Według doniesień Reutersa, trzy osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały, że Departament Sprawiedliwości USA rozpoczął dochodzenie w zeszłym roku po kilkunastu wypadkach, z których niektóre były śmiertelne, z udziałem systemu wspomagania kierowcy Tesli znanego jako “Autopilot”. Musk powiedział, że Tesla wkrótce wyda uaktualnioną wersję “pełnej jazdy autonomicznej”, chociaż jej strona internetowa mówi, że klienci muszą trzymać ręce na kierownicy i utrzymywać kontrolę nad swoimi samochodami nawet podczas korzystania z funkcji Autopilota.

Według Bloomberga, administracja Bidena rozważa również kontrolę po niedawnej groźbie Muska, że odetnie Ukrainę od dostępu do satelitarnego serwisu internetowego Starlink, chyba że rząd USA zgodzi się zapłacić za to rachunek. Urzędnicy Bidena są również zaniepokojeni propozycją Muska dotyczącą zakończenia wojny na Ukrainie, która de facto oznacza oddanie terytorium rosyjskim okupantom.

Czytaj też: Majątek Elona Muska zmniejszył się w dwa dni o 50 miliardów dolarów

Źródło: BBC

Musk znów się skompromitował. Zełenski dał mu klapsa w dziąsło

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close