Biznesowi celebryciKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaŚwiatTechnologie

Czy Donald Trump wróci na Twittera? Jak zwykle chodzi o pieniądze

Czy Donald Trump wróci teraz na Twittera?

Donald Trump ostro krytykował Twittera, gdy został zbanowany. Po zamieszkach na Kapitolu Twitter przekazał, że dożywotnio zawiesił byłego prezydenta USA “ze względu na ryzyko dalszego podżegania do przemocy”. Jednak ten “dożywotni” ban może zostać zdjęty po przejęciu Twittera przez Elona Muska. Czy zatem Donald Trump wróci na Twittera?

Elon Musk zatweetował, że wprowadzi “radę”, która podejmie decyzję, czy Donald Trump będzie mógł wrócić. Można przypuszczać, że po zaproszeniu z powrotem na platformę, powrót Trumpa jest oczywisty. W końcu, podobnie jak Elon Musk, Donald Trump kocha Twittera. Dla Trumpa był to sposób na bezpośrednie połączenie z wyborcami, omijając tradycyjne media. Jak na ironię, był to również sposób na zwrócenie uwagi mediów. Głupie tweety Trumpa były bowiem regularnym refrenem w całym światowym newsroomie.

Czytaj też: Elon Musk zasugerował, że cofnie bana dla Trumpa na Twitterze

Pieniądze i poparcie

Jednak czasy się zmieniły i istnieje teraz kilka powodów, dla których Trump może nie wrócić na Twittera. Po pierwsze, Trumpa jest teraz właścicielem i prowadzi własną firmę social media, znaną jako “Truth Social”. Wygląda niemal dokładnie jak Twitter – i pozwala ludziom zamieszczać “Prawdy”. Jej właścicielem jest Trump, więc ma on bezpośredni interes finansowy w sukcesie firmy. I zdecydowanie największym atutem Truth Social jest sam Donald Trump.

Jeśli Donald Trump wróci na Twittera, nie dostanie ani centa za tweetowanie. Mógłby jednak ogromnie skorzystać, gdyby Truth Social stała się główną platformą mediów społecznościowych. Tak się jednak raczej nie stanie, a według analizy aplikacji firmy Sensor Tower, Truth Social miał tylko 92 000 instalacji w zeszłym miesiącu. Dla porównania Twitter został zainstalowany w zeszłym miesiącu ponad 14 milionów razy. Jeśli jednak Truth Social ma się rozwijać, Trump musi być aktywny na platformie – i wyłącznie na niej.

Pieniądze nie są jednak jedyną przesłanką dla Trumpa i jego doradców. Wśród Republikanów istnieje również teoria, że brak Trumpa na Twitterze korzystnie wpływa na sondaże. Niektórzy Republikanie uważają, że społeczeństwo może mieć “za dużo Trumpa”, a dzikie oświadczenia i twierdzenia byłego prezydenta, choć przyciągają uwagę ludzi, mogą odwrócić uwagę od samej partii. Zarówno Trump, jak i Musk są jednymi z najgłośniejszych użytkowników Twittera, ale są też trudni do przewidzenia. Istnieje jednak kilka powodów, aby wierzyć, że były prezydent USA w najbliższym czasie nie wróci do swojego ulubionego internetowego megafonu.

Czytaj też: Ban na Twittera w Nigerii kosztował gospodarkę nawet 26,1 mld dolarów

Źródło: BBC

Aplikacja Donalda Trumpa Truth Social uznana za katastrofę

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close