Biznesowi celebryciKultura i sztukaMedia

Henry Cavill REZYGNUJE z roli Wiedźmina! Kto go zastąpi? Fani wściekli

Fani są wściekli.

Henry Cavill, który występował w roli Geralta z Rivii w serialu Wiedźmin na Netfliksie, zrezygnował z udziału w projekcie. Choć nie wiadomo, jakie są przyczyny nagłego zerwania kontraktu, to faktem jest, że informacja nadeszła po nagraniu trzeciego sezonu. Producenci poinformowali, kto zastąpi słynnego aktora, niestety fani nie są tym faktem za bardzo zadowoleni.

Henry Cavill zrezygnował z roli w serialu Wiedźmin na Netfliksie

Od wielu miesięcy w Internecie szerzyły się plotki, że na planie produkcji Netflixa nie dzieje się za dobrze. Jak poinformował serwis StarteFacts, oliwy do ognia dolała informacja, że scenarzyści Wiedźmina otwarcie kpili z książek i gier z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

Taką nowiną podzielił się nie kto inny, a były producent serialu Beau DeMayo. Według niego niektórzy scenarzyści nie lubili prozy polskiego pisarza oraz  “wyśmiewali materiał źródłowy”. Samo to w sobie jest skandaliczne, ponieważ dużo mówi o podejściu osób pracujących nad franczyzą, a także o wielu rozbieżnościach z książkami, a serialem.

Czytaj również: Akcje CD Projekt wystrzeliły po zapowiedzi nowej odsłony Wiedźmina!

Nie ma jednak pewności czy to właśnie zachowanie współpracowników Henry’ego Cavilla sprawiło, że zrezygnował z udziału w serialu. O swojej decyzji poinformował na Instagramie, dając jednocześnie do zrozumienia, kto go zastąpi:

Moja podróż jako Geralta z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami. Niestety, w sezonie 4 odłożę swój medalion i miecze. W moim zastępstwie fantastyczny pan Liam Hemsworth przejmie płaszcz Białego Wilka. Tak jak w przypadku największych postaci literackich, przekazuję pochodnię z szacunkiem dla czasu spędzonego na wcielaniu się w Geralta i entuzjazmem, że Liam wcieli się w tego najbardziej fascynującego i zniuansowanego człowieka.

Liam, dobry panie, ta postać ma tak wspaniałą głębię do niego, cieszyć się nurkowania i zobaczyć, co można znaleźć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Henry Cavill (@henrycavill)

Wspomniany 32-letni Liam Hemsworth był jednym z głównych bohaterów serii Igrzyska Śmierci, gdzie wcielił się w rolę Gale’a Hawthorne’a. Ma dwóch starszych braci — Chrisa Hemswortha (znanego m.in. z serii Avengers, gdzie wcielał się w postać Thora) oraz Luke’a (“Westworld“, “The Reckoning“). Jak sam stwierdził, rola w serialu jest dla niego wielkim zaszczytem ze względu na ogromny szacunek, jakim darzy prozę Sapkowskiego.

Jako fan Wiedźmina jestem zachwycony możliwością zagrania Geralta z Rivii. Henry Cavill był niesamowitym Geraltem. Jestem zaszczycony, że przekazał mi stery i pozwolił wziąć na swoje barki ostrza Białego Wilka w kolejnym rozdziale jego przygód.

Henry, jestem twoim fanem od lat i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej ukochanej postaci. Może i mam do wykonania wielkie zadanie, ale jestem naprawdę podekscytowany, że mogę wkroczyć do świata Wiedźmina.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Liam Hemsworth (@liamhemsworth)

Fani Wiedźmina nie mogą uwierzyć, że Henry Cavill nie będzie Geraltem

Niemniej jednak decyzja Cavilla i producentów bardzo nie spodobała się fanom serialu. W mediach społecznościowych internauci nie mogą uwierzyć, że w postać Geralta z Rivii będzie wcielał się zupełnie nowy aktor. Nie ma się zresztą co dziwić, ponieważ to właśnie Cavill był najlepiej ocenianą postacią z całego serialu, a sam wielokrotnie dawał do zrozumienia, że dąży do wiernego odwzorowania uniwersum Sapkowskiego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Witcher (@witchernetflix)

Czytaj również: Cena akcji Netflixa spadła o 25%. Firmie pierwszy raz od dekady ubyło subskrybentów

Tymczasem trzeci sezon Wiedźmina jest obecnie w fazie postprodukcji i ukaże się latem 2023 na platformie Netflix. Co ciekawe, prequel serii — The Witcher: Blood Origin — będzie mieć premierę w Boże Narodzenie 2022 roku.

Drzewom w Ostrołęce dano nazwy z Wiedźmina. Radny z PiS był przeciwko

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close