MarketingMediaŚwiatTechnologie
Gorące newsy

Instagram bez powodu banował konta losowym użytkownikom

Instagram banował konta losowym użytkownikom

Użytkownicy Instagrama na całym świecie zgłaszali wczoraj problemy z dostępem do swoich profili. Należąca do Meta sieć społecznościowa mówi, że “przygląda się” problemowi, który spowodował, że Instagram bez powodu banował konta losowym użytkownikom. DownDetector – który monitoruje przerwy w działaniu strony – stwierdził, że problem dotyczy tysięcy użytkowników na całym świecie. Niektórym pokazała się wiadomość, że ich konto zostało zablokowane na 30 dni.

Jesteśmy świadomi, że niektórzy z was mają problemy z dostępem do swojego konta na Instagramie. Przyglądamy się temu i przepraszamy za niedogodności.

– czytamy na oficjalnym koncie Instagram Communications na Twitterze.

Firma nie przedstawiła jeszcze żadnych dalszych szczegółów na temat tego, co spowodowało ten nietypowy problem. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że zauważyli duże spadki w swoich liczbach followersów, ponieważ zbanowane konta zniknęły z witryny. W zeszłym tygodniu awarii uległ WhatsApp, który również należy do Meta. Aplikacja do wysyłania wiadomości nie działała przez około dwie godziny. O problemach z dostępem do Facebooka nie warto nawet wspominać, bo te pojawiają się wręcz regularnie, a błędy i bugi na platformie oraz bezpodstawne bany stały się normą.

Czytaj też: Twitter to tam nic! Zobacz jak umierają akcje Facebooka xD

Akcje Meta umierają

Ciągłe problemy z aplikacjami i platformami firmy Meta raczej nie przysporzą jej zwolenników. Kilka dni temu akcje firmy spadły o prawie 25% w ciągu jednego dnia. Wątpliwości inwestorów co do wizji przyszłości Marka Zuckerberga rosną, a przychody i zyski jego firmy spadają. Sprzedaż Mety skurczyła się o 4% w ciągu trzech miesięcy kończących się we wrześniu do 27,7 mld dolarów, podczas gdy zyski spadły o połowę.

Zaufanie inwestorów spadło się w lutym, kiedy firma ujawniła, że ​​po raz pierwszy w historii straciła codziennych użytkowników. Następnie w lipcu firma odnotowała pierwszy kwartalny spadek przychodów, ponieważ firmy przestraszone perspektywami gospodarczymi obcięły swoje budżety reklamowe. Przed aktualizacją firmy, akcje właściciela Facebooka spadły o 60% od początku roku, wymazując setki miliardów z wartości firmy.

Meta zdryfowała do krainy nadmiaru – za dużo ludzi, za dużo pomysłów, za mało pilności. Ten brak koncentracji i sprawności jest ukrywany, gdy mamy łatwy wzrost, ale zabójczy, gdy wzrost spowalnia.

– powiedział inwestor Brad Gerstner, szef w Altimeter Capital.

Czytaj też: 8,52 zł – tyle wynosi miesięczna wartość polskiego użytkownika dla Facebooka

Źródło: BBC

Rosja wpisała Facebooka i Insta na listę organizacji terrorystycznych xD

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close