Polska

PKN ORLEN, PGNiG i organizacje związkowe podpisały gwarancje zatrudnienia dla pracowników

PKN ORLEN, PGNiG i organizacje związkowe działające w PGNiG SA podpisały porozumienie, w którym potwierdzone zostały uprawnienia pracowników po połączeniu obu firm. Gwarancja zatrudnienia dla pracowników ma obowiązywać po fuzji. 

Organizacje związkowe PGNiG, PKN ORLEN, PGNiG podpisały porozumienie – gwarancja zatrudnienia dla pracowników

Kluczowym elementem zawartego porozumienia jest gwarancja zatrudnienia dla wszystkich pracowników PGNiG SA. To kolejny etap fuzji.

Zobacz także: Na Śląsku prowadzone są badania nad obniżeniem o połowę hałaśliwości nawierzchni drogowych

Porozumienie podpisane pomiędzy PKN ORLEN, PGNiG i organizacjami związkowymi PGNiG SA zakłada 48-miesięczny okres obowiązywania gwarancji zatrudnienia dla pracowników PGNiG oraz 24-miesięczny okres niezmienności dotychczasowych warunków pracy i płacy na niekorzyść pracownika, w tym także miejsca świadczenia pracy. Strona pracodawcy zobowiązała się również do zapewnienia finansowania pracownikom PGNiG SA pakietu medycznego na dotychczasowych lub nie mniej korzystnych niż obecnie zasadach. Na takich samych warunkach koncern zapewnieni opiekę ubezpieczeniową oraz regulacje wynikające z zapisów Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Zobacz także: Ukraińscy rolnicy apelują o połączenie z Gdańskiem. Co zrobi PiS?

Połączenie PKN ORLEN z PGNiG otwiera nowe możliwości rozwoju dla wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, której szczególne kompetencje zawarte są w obszarze poszukiwania i wydobycia węglowodorów, dystrybucji i magazynowania gazu, a także wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. PKN ORLEN, w zawartym porozumieniu, zobowiązał się do prowadzenia dla pracowników PGNiG programów szkoleniowych według najnowszych standardów. Będą one dostosowane do ich potrzeb i umożliwią dalszy rozwój zawodowy oraz podnoszenie kwalifikacji w nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się koncernie.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close