Biznesowi celebryciBusiness lifestylePrawoRynek pracyŚwiatTechnologie
Gorące newsy

Musk zwalnia pracowników Twittera! Wypowiedzenia wyśle mailem

Elon Musk zwalnia pracowników Twittera

Elon Musk zwalnia pracowników Twittera, a informacje o tym, czy zostaną zwolnieni, wyśle im e-mailem. W wewnętrznym e-mailu firmy do pracowników przekazano, że cięcia są “konieczne, aby umieścić Twittera na zdrowej ścieżce”. Firma dodała, że jej biura zostaną tymczasowo zamknięte, a dostęp do identyfikatorów zostanie zawieszony “aby pomóc zapewnić bezpieczeństwo każdego pracownika, jak również systemów Twittera i danych klientów”. Wszyscy pracownicy mają otrzymać e-mail z tematem “Twoja rola na Twitterze” do godziny 09:00 czasu pacyficznego (13:00 czasu polskiego) w piątek.

W piątek przejdziemy przez trudny proces redukcji naszych globalnych pracowników. Zdajemy sobie sprawę, że wpłynie to na wiele osób, które wniosły cenny wkład w Twittera, ale to działanie jest niestety konieczne, aby zapewnić sukces firmy.

– czytamy w mailu.

Miliarder został szefem Twittera po zakupie firmy w zeszłym tygodniu w transakcji o wartości 44 mld dolarów. Spekuluje się, że na celowniku jest aż połowa z 8 tysięcy pracowników Twittera. Platforma z trudem osiąga zyski, a jednym ze sposobów na naprawienie problemu jest według Muska zmniejszenie kosztów wynagrodzeń.

Czytaj też: Twitter to tam nic! Zobacz jak umierają akcje Facebooka xD

Wypowiedzenie wysłane mailem

Simon Balmain, starszy menedżer ds. społeczności Twittera w Wielkiej Brytanii, powiedział, że podejrzewa, iż został zwolniony, ponieważ został wylogowany ze swojego służbowego laptopa i programu komunikacyjnego Slack.

Wszyscy dostali wiadomość e-mail z informacją, że nastąpi znaczne zmniejszenie liczby pracowników, a około godzinę później szefostwo zaczęło zdalnie czyścić ich laptopy i cofać dostęp do Slacka i Gmaila.

– powiedział.

Inny pracownik Twittera powiedział, że z niepokojem czekał na e-mail, czy nadal ma pracę.

Exodus talentów z tego zwolnienia na nowo ukształtuje całą branżę technologiczną, jaką znamy. Wszyscy troszczymy się o siebie nawzajem, zasięg wsparcia był niesamowity.

– powiedział Balmain.

Czytaj też: Czy Donald Trump wróci na Twittera? Jak zwykle chodzi o pieniądze

Mentalny dzieciak?

Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła, zasugerował, że niektórzy starsi pracownicy zostali poproszeni o sporządzenie list pracowników do wyrzucenia z pracy. Twitter nie osiągnął zysku od kilku lat, a jego liczba użytkowników pozostała dość statyczna na poziomie około 300 milionów miesięcznie. Wielu ekspertów sugeruje, że Musk, najbogatszy człowiek na świecie, przepłacił za firmę, biorąc pod uwagę obecne warunki gospodarcze i obniżone wartości wielu akcji big tech.

Nie jest jasne, jak cięcia wpłyną na działalność platformy. Elon Musk ma reputację osoby bezwzględnej, jeśli chodzi o pracowników, a przez ciągłe wycofywanie się z pomysłu przejmowania Twittera jest coraz częściej postrzegany jako mentalny dzieciak, który co chwila zmienia zdanie.

Czytaj też: Czy Elon Musk wspiera Ukrainę? Sprawa jest skomplikowana

Źródło: BBC

Elon Musk chce kasy za znaczek weryfikacji konta na Twitterze

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close