HandelMarketingMediaPaństwoPolitykaPrawoŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

Dostawy iPhone’ów opóźnione! Chiny nie wytrzymują polityki Zero-COVID

Dostawy iPhone’ów opóźnione przez Zero-COVID

Osoby chcące kupić najnowszy iPhone 14 Pro lub iPhone Pro Max muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem dostawy iPhone’ów najprawdopodobniej będą opóźnienie przez chińską politykę Zero-COVID. Firma Apple ogłosiła, że jej fabryka montażowa w Chinach działa teraz ze znacznie zmniejszoną wydajnością. Chińscy urzędnicy zamknęli bowiem dzielnicę, w której znajduje się największa na świecie fabryka iPhone’a Foxconn. Zamknięcie ma związek z pandemią i ostrą polityką Zero-COVID, w wyniku której Chiny wprowadzają lockdown na dzielnice lub całe miasta nawet po wykryciu tam jednego przypadku.

Podobnie jak przez cały okres pandemii COVID-19, tak i teraz priorytetowo traktujemy zdrowie i bezpieczeństwo pracowników w naszym łańcuchu dostaw. Nadal obserwujemy silny popyt na modele iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Jednak obecnie spodziewamy się niższych dostaw iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max niż wcześniej przewidywaliśmy, a klienci doświadczą dłuższego czasu oczekiwania na nowe produkty.

– napisano w oświadczeniu firmy Apple, która we wrześniu wprowadziła na rynek nową linię iPhone’ów.

Ogłoszenie prawdopodobnie rozczaruje inwestorów, którzy mieli nadzieję, że Chiny zniosą wreszcie swoje ograniczenia antypandemiczne. Chińskie rynki akcji gwałtownie wzrosły w piątek na fali pogłosek o zakończeniu blokad.

Czytaj też: Korea Północna twierdzi, że w kraju nie ma już chorych na COVID

Chiny zarzynają swoją gospodarkę

Nieustępliwe podejście Pekinu do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa pociągnęło za sobą ogromne koszty ekonomiczne. Jednak przywódca kraju Xi Jinping, który osobiście poparł tę politykę, nie dał żadnych sygnałów, że wkrótce zostanie ona złagodzona. Najnowsze dane pokazują, że druga co do wielkości gospodarka świata zmaga się z przedłużającymi się wyzwaniami, związanymi z uporczywymi ograniczeniami, załamaniem się rynku nieruchomości i ryzykiem globalnej recesji.

Opublikowane w poniedziałek dane dotyczące handlu Chin pokazały, że import i eksport nieoczekiwanie zmniejszyły się w październiku. Jest to pierwsze załamanie od maja 2020 roku. Wysyłki wychodzące za miesiąc spadły o 0,3% w stosunku do roku poprzedniego, co stanowi wyraźny kontrast z 5,7% zyskiem we wrześniu. Był to najgorszy wynik od maja 2020 roku.

Kraj zgłosił 5 643 nowych infekcji w niedzielę, najwyższy dzienny wzrost od sześciu miesięcy. Zhengzhou, gdzie znajduje się fabryka Foxconn, jest stolicą prowincji Henan w środkowych Chinach i jest domem dla około 10 milionów ludzi. W poniedziałek odnotowano w niej 3 683 przypadki zachorowań i 22 zgony. Przypadki wykryto również wewnątrz fabryki Foxconn, co spowodowało nagłe zamknięcie, w wyniku którego pracownicy uciekli z terenu zakładu. Tajwańska firma powiedziała, że pracują z rządem prowincji Henan “aby stłumić pandemię i wznowić produkcję do pełnej zdolności tak szybko, jak to możliwe”.

Czytaj też: Chiny radzą sobie coraz gorzej, więc zaprzestały publikacji danych

Źródło: BBC

Chińskie antyCOVIDowe przepisy duszą krajową gospodarkę

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close