Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeMediaPrawoŚwiatTechnologie
Gorące newsy

Musk poinformował pracowników, że nie wyklucza bankructwa Twittera xD

Musk nie wyklucza bankructwa Twittera

Miliarder Elon Musk podczas swojej pierwszej masowej rozmowy z pracownikami powiedział, że nie wyklucza bankructwa Twittera. Wcześniej w swoim pierwszym firmowym e-mailu, Musk ostrzegł, że Twitter nie będzie w stanie “przetrwać nadchodzącego spowolnienia gospodarczego”, jeśli nie zwiększy przychodów z subskrypcji, aby zrównoważyć spadające przychody z reklam.

Podczas pierwszego spotkania z wieloma pracownikami Twittera, Musk ostrzegł, że w przyszłym roku firma może stracić miliardy dolarów. Musk przekazał, że firma traci ponad 4 miliony dolarów dziennie, w dużej mierze dlatego, że reklamodawcy zaczęli zawieszać reklamy z jego powodu. Musk dodał w mailu do pracowników, że praca zdalna nie będzie już dozwolona i mają siedzieć w biurze przez co najmniej 40 godzin tygodniowo.

Twitter ma 13 miliardów dolarów długu po transakcji i czeka go spłata odsetek w wysokości blisko 1,2 miliarda dolarów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Płatności przekraczają ostatnio ujawniony przepływ środków pieniężnych Twittera, który na koniec czerwca wyniósł 1,1 miliarda dolarów.

Czytaj też: Musk znów się skompromitował. Zełenski dał mu klapsa w dziąsło

Musk nie stoi ponad prawem

Yoel Roth, który nadzorował Twittera w kwestii zwalczania mowy nienawiści, dezinformacji i spamu, zrezygnował z pracy. Wcześniej w czwartek z Twittera odeszła dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji, Lea Kissner zatweetowała, że odeszła. Główny specjalista ds. prywatności Damien Kieran i dyrektor ds. zgodności Marianne Fogarty również zrezygnowali.

Amerykańska Federalna Komisja Handlu powiedziała, że obserwuje Twittera z “głębokim niepokojem” po tym, jak trzech urzędników ds. prywatności i zgodności zrezygnowało. Te rezygnacje potencjalnie narażają Twittera na naruszenie nakazów regulacyjnych.

Z głębokim niepokojem śledzimy ostatnie wydarzenia na Twitterze. Żaden prezes ani firma nie są ponad prawem, a firmy muszą przestrzegać naszych przepisów.

– powiedział Douglas Farrar, dyrektor ds. publicznych FTC.

Adwokat Muska, Alex Spiro powiedział, że miliarder jest gotów podjąć “ogromne ryzyko”.

Elon wysyła rakiety w kosmos i nie boi się FTC.

– stwierdził Spiro.

Czytaj też: Czy Elon Musk wspiera Ukrainę? Sprawa jest skomplikowana

Źródło: Reuters

Musk zwalnia pracowników Twittera! Wypowiedzenia wyśle mailem

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close