Biznesowi celebryciMediaRynek pracyŚwiatTechnologie
Gorące newsy

Musk postawił ultimatum: Nadgodziny lub rezygnacja… No i odeszli xD

Musk postawił ultimatum

Kryzys w Twitterze osiągnął nowy szczyt, gdy Elon Musk postawił pracownikom ultimatum, aby zgodzili się na “długie godziny pracy przy wysokiej intensywności”, czyli de facto nadgodziny. Pracownicy zaczęli masowo odrzucać ultimatum, a firma musiała tymczasowo zamknąć swoje biura. Odejścia obejmują wielu inżynierów odpowiedzialnych za naprawianie błędów i zapobieganie przestojom w usługach, podnosząc pytania o stabilność platformy.

W czwartek wieczorem wersja aplikacji Twittera używana przez pracowników zaczęła zwalniać, a według jednego ze źródeł zaznajomionych ze sprawą, publiczna wersja Twittera była zagrożona awarią w nocy. Strona internetowa DownDetector odnotowała znaczny wzrost zgłoszeń użytkowników o problemach w serwisie.

Jeśli się zepsuje, nie ma już nikogo, kto mógłby to naprawić.

– powiedziała osoba, która odmówiła ujawnienia nazwiska z obawy przed zemstą ze strony Muska.

Gdy firma tymczasowo zamknęła swoje biura dla pracowników, użytkownicy Twittera zaczęli się żegnać i łączyć z kontami na innych platformach. Wiadomość skłoniła wielu użytkowników do połączenia się ze swoimi kontami na Instagramie lub Mastodon jako alternatywę. #RIPTwitter, #TwitterDown, Mastodon i Myspace zyskały na popularności na platformie po upływie terminu ultimatum Muska.

Amerykańska polityk Alexandria Ocasio-Cortez napisała na Twitterze, że można ją znaleźć na Instagramie lub w e-mailu. Następnie napisała na Twitterze, że pracownicy, którzy zbudowali firmę, zasługiwali na coś lepszego.

Pozdrowienia dla wszystkich pracowników Twittera. Wszyscy zbudowaliście ważne miejsce i zasłużyliście na znacznie więcej.

– powiedziała.

Czytaj też: Musk poinformował pracowników, że nie wyklucza bankructwa Twittera xD

Musk nie widzi problemu

Musk tweetował przez cały dzień i publikował memy wyśmiewające spodziewany upadek platformy. Miliarder stwierdził, że liczba użytkowników korzystających z Twittera była “najwyższa w historii”, o co obwinił media donoszące o upadku Twittera.

Jeden z odchodzących pracowników przekazał, że wcześniej Musk spotkał się z niektórymi najlepszymi pracownikami, aby przekonać ich do pozostania. Według byłego pracownika, na prywatnym czacie na Signalu z około 50 pracownikami Twittera, prawie 40 powiedziało, że zdecydowało się odejść. Na prywatnej grupie Slack dla obecnych i byłych pracowników Twittera, około 360 osób dołączyło do nowego kanału zatytułowanego “dobrowolne zwolnienia”.

Chociaż nie jest jasne, ilu pracowników zdecydowało się pozostać, liczby podkreślają niechęć niektórych pracowników do pozostania w firmie, w której Musk wcześniej pospiesznie zwolnił połowę pracowników, w tym najwyższe kierownictwo, i bezwzględnie zmienia kulturę pracy, stawiając na długie godziny pozostawania w biurze i intensywne tempo. Twitter nie odpowiedział na prośbę mediów o komentarz. Być może dlatego, że platforma straciła też wielu członków zespołu prasowego.

Czytaj też: Czy Elon Musk wspiera Ukrainę? Sprawa jest skomplikowana

Źródło: The Guardian

Musk zwalnia pracowników Twittera! Wypowiedzenia wyśle mailem

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close