Biznesowi celebryciMarketingMediaŚwiatTechnologie

Twitter dał Ci bana? Elon Musk zapewni Ci “amnestię” i przywróci konto

Elon Musk zapewni amnestię dla zbanowanych

Elon Musk przekazał, że Twitter zapewni “ogólną amnestię” dla niektórych zablokowanych kont. Miliarder wcześniej uruchomił ankietę, w której zapytał użytkowników, czy konta, które “nie złamały prawa lub nie zaangażowały się w egregoryczny spam” powinny zostać wpuszczone z powrotem na platformę. Ponad 3,1 mln użytkowników Twittera odpowiedziało na ankietę, a 72,4% z nich zagłosowało na “Tak”.

Ludzie przemówili. Amnestia zaczyna się w przyszłym tygodniu.

— napisał później Musk, który ma 118,7 mln obserwujących na platformie.

Użył też łacińskiej frazy, która tłumaczy się na “głos ludu jest głosem Boga”. Miliarder nie podał jednak szczegółów, jak będzie przebiegał proces amnestii. W sobotę przywrócił konto Donalda Trumpa, po wcześniejszym przeprowadzeniu ankiety na ten temat. Jednak były prezydent USA nie jest zainteresowany powrotem na Twittera i stwierdził, że “nie widzi ku temu powodów”. Jego konto na Twitterze zostało zawieszone w 2021 roku z powodu ryzyka podżegania do przemocy, po tym jak jego zwolennicy zaatakowali Kapitol USA.

Czytaj też: Musk odbanował Trumpa, ale ten “nie jest zainteresowany powrotem”

Chaos na Twitterze

Najbogatszy człowiek świata kupił Twittera za 44 mld dolarów w zeszłym miesiącu. On od czasu zwolnił połowę pracowników firmy, a wypowiedzenia wysłał im mailem. Później odezwał się do części z nich i poprosił o powrót, gdy uświadomił sobie, że są niezbędni, by Twitter w ogóle mógł działać. Z kolej połowa z niezwolnionych pracowników sama odeszła, gdy miliarder postawił im ultimatum, aby zgodzili się na “długie godziny pracy przy wysokiej intensywności”, czyli de facto nadgodziny. Odejścia obejmują wielu inżynierów odpowiedzialnych za naprawianie błędów i zapobieganie przestojom w usługach, podnosząc pytania o stabilność platformy.

Gdy firma tymczasowo zamknęła swoje biura dla pracowników, użytkownicy Twittera zaczęli się żegnać i łączyć z kontami na innych platformach. Wiadomość skłoniła wielu użytkowników do połączenia się ze swoimi kontami na Instagramie lub Mastodon jako alternatywę. #RIPTwitter, #TwitterDown, Mastodon i Myspace zyskały na popularności na platformie po upływie terminu ultimatum Muska.

Amerykańska polityk Alexandria Ocasio-Cortez napisała na Twitterze, że można ją znaleźć na Instagramie lub w e-mailu. Następnie napisała na Twitterze, że pracownicy, którzy zbudowali firmę, zasługiwali na coś lepszego. Musk cały czas publikuje tweety i memy wyśmiewające spodziewany upadek platformy. Miliarder stwierdził, że liczba użytkowników korzystających z Twittera jest “najwyższa w historii”, o co obwinił media donoszące o upadku Twittera.

Czytaj też: Czy Elon Musk wspiera Ukrainę? Sprawa jest skomplikowana

Źródło: BBC

Musk postawił ultimatum: Nadgodziny lub rezygnacja… No i odeszli xD

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close