Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Musk pyta czy ma pozostać szefem Twittera. Większość jest na NIE XD

Elon Musk przestanie być szefem Twittera?

Elon Musk poprosił użytkowników Twittera o zagłosowanie, czy powinien pozostać szefem Twittera. W ankiecie do swoich 122 milionów zwolenników, zatweetował: “Czy powinienem ustąpić z funkcji szefa… W ankiecie zagłosowało już ponad 13 milionów ludzi, a 57% z nich odpowiedziało, że Musk powinien ustąpić.

Na Twitterze pojawiło się wiele kontrowersyjnych zmian, odkąd Musk kupił serwis społecznościowy w październiku. Miliarder zwolnił około połowy swoich pracowników i próbował wprowadzić płatną funkcję weryfikacji Twittera, ale ją wstrzymał po tym, jak okazało się, że nie działa. Funkcja została ponownie uruchomiona w zeszłym tygodniu.

W piątek Musk został potępiony przez ONZ i Unię Europejską za decyzję Twittera o zawieszeniu niektórych dziennikarzy zajmujących się mediami społecznościowymi. Reporterzy New York Times, CNN i Washington Post byli wśród tych, którym miliarder zablokował konta za rzekome udostępnianie danych lokalizacyjnych. Po krytyce konta te zostały później przywrócone. ONZ zatweetowało, że wolność mediów to “nie zabawka”, a UE zagroziła Twitterowi sankcjami.

Największym problemem jest to, że im więcej kontrowersji Musk tworzy, reklamodawcy uciekają z Twittera, a przecież reklamy to 90% przychodów firmy.

– zauważył Dan Ives, starszy analityk akcji w Wedbush Securities.

Czytaj też: Twitter dał Ci bana? Elon Musk zapewni Ci “amnestię” i przywróci konto

Zakaz reklamowania FB i Insta

Przed wrzuceniem ankiety przez Muska, Twitter przekazał, że zablokuje konta promujące konkurencyjne platformy social media, takie jak Facebook czy Instagram. Zakaz wpłynąłby również na konta, które łączą się lub zawierają nazwy użytkowników z platform takich jak Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr i Post. Co ciekawe, zakaz nie dotyczy chińskiego TikToka.

Uznajemy, że wielu naszych użytkowników jest aktywnych na innych platformach społecznościowych. Jednak nie będziemy już pozwalać na swobodne promowanie niektórych platform mediów społecznościowych na Twitterze.

– przekazano.

Za co można wyłapać bana? Przykłady możliwych naruszeń mogą obejmować tweety takie jak wpisy “Śledź mnie @nazwakonta na Instagramie” lub “sprawdź mój profil na Facebooku – facebook.com/nazwakonta”.

Kilka godzin po ogłoszeniu nowej polityki, Musk zaczął się z niej wycofywać, tweetując, że okazjonalne dzielenie się linkami będzie dozwolone, ale nie zgadza się na “reklamowanie konkurentów za darmo”.

Czytaj też: Elon Musk niszczy reputację Twittera jako platformy handlowej

Źródło: BBC

Musk postawił ultimatum: Nadgodziny lub rezygnacja… No i odeszli xD

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close