Bankowość

Bitcoin na BLIKa? Poznaj najlepsze sposoby na szybki zakup kryptowalut

Kryptowaluty, choć dla wielu wciąż nowością, zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Dzięki swojej decentralizacji, bezpieczeństwu i potencjalnym zyskom skutecznie przyciągają uwagę inwestorów – zarówno tych mniejszych, jak i osób, które są gotowe wydać naprawdę sporo! Jak szybko i skutecznie zakupić te cyfrowe waluty? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym procesie.

Ciekawostki z rynku kryptowalut, czyli wszystko, co o krypto musisz wiedzieć!

Kiedy myślimy o kryptowalutach, najczęściej przed oczami mamy Bitcoina. Trudno się temu dziwić. To pierwsza i najbardziej rozpoznawalna krypto, która wciąż jest w obiegu. Jej kapitalizacja rynkowa przekroczyła już bilion dolarów, a wartość jednego BTC w szczycie popularności była zbliżona do 250 tys. złotych!

Ale ten segment rynku to nie tylko Bitcoin. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji, która wprowadziła koncepcję inteligentnych kontraktów, rewolucjonizując sposób, w jaki ludzie postrzegają blockchain, również jest bardzo wysoko wyceniana. Dziś za 1 ETH trzeba zapłacić 7,5 tys. PLN.

Ciekawostką jest również fakt, że wiele niszowych projektów, takich jak Dogecoin, które pierwotnie powstały jako żarty, zdobyły ogromną popularność i mają już pewien udział w rynku. Faktem jest jednak, że król jest jeden i jest nim BTC, który kontroluje niemal 45% kapitalizacji wszystkich kryptowalut będących w obiegu.

Szybki zakup kryptowalut – jak to zrobić?

Blochchain już od dawna nie jest ekosystem, który jest dostępny tylko dla elitarnego, bardzo wąskiego grona internautów. Dziś, dzięki popularyzacji tego segmentu rynku oraz jego uregulowaniu przez władze wielu państw, w tym Polski, szybki zakup BTC jest dostępny praktycznie dla każdego. Te najpopularniejsze sposoby na zakup krypto to:

  • Giełdy kryptowalutowe: to najpopularniejszy sposób zakupu cyfrowych środków płatniczych. Platformy takie jak Binance, Coinbase czy nasza rodzima Egera oferują intuicyjne interfejsy i szybkie transakcje. Po zarejestrowaniu się i weryfikacji tożsamości możesz dokonywać zakupów za pomocą tradycyjnych środków płatniczych.
  • Bankomaty Bitcoin: w wielu miastach w Polsce możesz znaleźć Bitomaty, które pozwalają na zakup kryptowalut za gotówkę. Proces jest prosty i nie wymaga rejestracji. W naszym kraju znajduje się już ponad sto takich maszyn.
  • Prywatne transakcje: możesz również zakupić kryptowaluty bezpośrednio od innych osób. Strony takie jak LocalBitcoins łączą kupujących z lokalnymi sprzedawcami. Pamiętaj jednak, że takie transakcje są obarczone pewnym ryzykiem!
  • Aplikacje mobilne: apki takie jak Revolut czy Robinhood umożliwiają zakup kryptowalut w zaledwie kilka sekund. Bez trudu połączysz je z Portfelem Apple czy Google, co jeszcze bardziej upraszcza całą procedurę.

Czy można kupić Bitcoina przez BLIK?

Tak, opłacenie kryptowaluty BLIKiem to rozwiązanie, z którego każdy z nas może już korzystać! W jaki sposób? Istnieje kilka metod. Wybrane giełdy online, na przykład wspomniana wcześniej w tekście Egera, poza tradycyjnymi przelewami online, dają swoim użytkownikom dostęp także i do tej usługi.

Można też z niej korzystać w wybranych kantorach online. Wszystko dzięki temu, że firma LitPay została wpisana na listę tzw. małych instytucji płatniczych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Trzeba jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami – średnia kwota transakcji płatniczych z ostatniego roku nie może przekroczyć równowartości 1,5 miliona euro. Więcej o tym jak kupić Bitcoina za BLIK przeczytasz na: https://kryptowaluty2.pl/zakup-bitcoina-przez-blik/.

Zdarza się też, że inne kantory dodatkowo nakładają dodatkowe obostrzenia co do maksymalnej dziennej kwoty transakcji. Najczęściej spotykamy limit to 1000 złotych dziennie – tak działa np. BitCan.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close