Doradztwo biznesowe

Wirtualne biuro w Warszawie – dlaczego to lepsze rozwiązanie niż stacjonarna siedziba?

Posiadanie firmy w stolicy Polski wiąże się z ogromnym prestiżem i szansą nawiązania licznych, cennych kontaktów biznesowych. Profity te zapewnić może nie tylko stacjonarna siedziba, ale również wirtualne biuro w Warszawie. W wielu przypadkach jest ono nawet korzystniejszą opcją. Dlaczego? Odpowiadamy.

Wynajem wirtualnego biura kosztuje znacznie mniej 

Jednym z głównych argumentów przemawiających za wynajmem w Warszawie wirtualnego biura jest nieporównywalnie niższy koszt. Na wynajęcie, a tym bardziej na zakup lokalu w stolicy, stać niewielu przedsiębiorców. Do ceny najmu należy doliczyć koszty ewentualnego remontu i zakupu wyposażenia, opłaty za prąd, wodę, ogrzewanie i wywóz śmieci czy pensję pracownika obsługującego biuro. Kwota końcowa może znacznie przekraczać budżet wielu mikro- i małych przedsiębiorstw oraz start-upów. Tymczasem wirtualne biuro w Warszawie można wynajmiemy już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Różnica jest więc ogromna! Co ważne, nie zaskoczą nas żadne dodatkowe wydatki. No chyba że zdecydujemy się zwiększyć zakres usług.

Wirtualne biuro w Warszawie zapewnia większą elastyczność

Wynajem wirtualnego biura pozwala uniknąć przywiązania przedsiębiorcy do jednego miejsca i ponoszenia wysokich kosztów przez długi czas. Wirtualne biuro można wynająć nawet na parę miesięcy. Płacimy jedynie kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a w cenie otrzymujemy adres i na ogół także obsługę korespondencji. Nie jesteśmy związani długoterminową umową z wynajmującym, jak to bywa przy najmie tradycyjnego lokalu. Elastyczność szczególnie doceniają początkujący przedsiębiorcy oraz osoby, które dużo podróżują, często się przeprowadzają albo chcą przetestować różne adresy działalności. Zyskujemy stały adres w atrakcyjnej lokalizacji w Warszawie i jesteśmy na bieżąco z pocztą firmową. Czy wirtualne biuro jest legalne? Jak najbardziej. Nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań, by zarejestrować działalność pod udostępnionym adresem. Orzecznictwo sądów nie pozostawia co tego żadnych wątpliwości. Warto poczytać, co to jest wirtualne biuro, by dowiedzieć się, na jakich zasadach działa usługa – sprawdź np. wirtualne biuro w Warszawie Biznes Centrum.

Wirtualne biuro w Warszawie pozwala korzystać z prestiżowych lokalizacji 

Adres w nowoczesnym biurowcu w centrum Warszawy zdecydowanie lepiej wpływa na wizerunek niż na przykład małe, stare biuro, do którego nie sposób trafić. Możemy upubliczniać nasz prestiżowy adres na materiałach reklamowych i podawać go klientom, partnerom biznesowym czy kandydatom do pracy. Firma zarejestrowana w renomowanej dzielnicy Warszawy „rośnie w oczach” ważnych dla nas osób. Ma większą wiarygodność i sprawia wrażenie silniejszej, nawet gdy prowadzimy jednoosobową działalność. Prestiżowy adres firmy może sprawić, że oferowane przez nas usługi i produkty będą wydawać się lepsze od rozwiązań konkurencji.

Wynajem wirtualnego biura to dostęp do różnorodnych usług 

Wynajmując wirtualne biuro w Warszawie, otrzymujemy dostęp do różnych usług dodatkowych – w cenie lub za niewielką dopłatą. Odbieranie listów bez limitów to obecnie standard. Wiele wirtualnych biur oferuje także przyjmowanie paczek, powiadamianie adresata o nowej korespondencji, skanowanie listów czy odbieranie telefonów. Często możemy skorzystać z usług księgowych, wsparcia w zakresie pozyskiwania dotacji i środków na rozwój działalności, pomocy przy rezerwacji sali lub biura na fizyczne spotkania itp. Skupiamy się więc na prowadzeniu i rozwijaniu biznesu, a sprawy administracyjno-księgowe i zdalną obsługę klienta zostawiamy profesjonalistom.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close