Doradztwo biznesowe

Nowy samochód do Twojej firmy? 5 rzeczy, które zyskasz!

Inwestycja w rozwój firmy może dotyczyć wielu różnych aspektów, a jednym z nich jest nowy samochód. Dzięki niemu pozytywnie wpłyniesz na wizerunek przedsiębiorstwa, tempo realizacji zleceń, ale także zyskasz możliwość oszczędności. Jakie zalety niesie ze sobą zakup samochodu służbowego? Jak możesz sfinansować inwestycję w 2023 roku?

5 rzeczy, które zyskasz, kupując nowe auto do firmy

Kupno nowego samochodu do firmy to inwestycja, która z wielu powodów może się opłacać — zarówno w krótko-, jak i długoterminowym rozrachunku. Co zyskasz, decydując się na taki krok? Jak zakup wpłynie na funkcjonowanie firmy oraz Twoją pozycję na rynku?

1. Możliwość zastosowania optymalizacji podatkowych

Przede wszystkim warto wiedzieć, że zakup samochodu do firmy może być optymalizacją podatkową, czyli sposobem na legalne obniżenie należności fiskalnych. Dzięki temu możesz odliczyć od podatku VAT nawet 50% wydatków związanych z bieżącym użytkowaniem pojazdu czy zakupem paliwa.

Środki wydane na pojazd użytkowany w firmie można odliczyć również od kosztów uzyskania przychodu. W tym wypadku limit odliczenia w niektórych przypadkach będzie wynosił nawet 100% środków przeznaczonych np. na nabycie części do auta, zakup paliwa, serwisowanie pojazdu.

Jeśli chodzi o możliwość zastosowania optymalizacji podatkowych w konkretnej sytuacji, warto skontaktować się doradcą podatkowym. Specjalista przygotuje dla Ciebie zestawienie kosztów i możliwych odliczeń.

2. Poprawa wizerunku firmy

Jeśli prowadzisz działalność, która polega np. na dostarczaniu konkretnych produktów czy świadczeniu usług, najpewniej spotykasz się osobiście ze swoimi klientami. Wówczas o jakości Twojej pracy świadczy nie tylko to, co robisz, ale również to, jak się prezentujesz. W związku z tym samochód możesz wykorzystać jako element wizerunku firmy. Zadbany, nowoczesny model będzie świadczył o tym, że działalność dobrze prosperuje, a Ty jesteś partnerem, kontrahentem, usługodawcą czy sprzedawcą godnym zaufania.

3. Niezawodne działanie pojazdu

Im nowsze auto, tym mniejsze ryzyko jego awarii. Jeśli pojazd jest jednym z kluczowych elementów związanych ze świadczeniem usług, powinieneś zadbać o to, aby był niezawodny. Wówczas unikniesz problemu z płynnością działania, przestojami w pracy czy koniecznością informowania klientów o problemach technicznych, które uniemożliwiają realizację powierzonych Ci zadań.

Sprawny pojazd sprawi, że szybko dotrzesz na miejsce świadczenia usług, po komponenty niezbędne do wykonania konkretnych prac czy do klienta, u którego będziesz przeprowadzał konsultacje. Dzięki temu nie tylko usprawnisz swoje działanie, ale również będziesz postrzegany jako osoba rzetelna, terminowa i taka, z którą warto współpracować przy kolejnych zleceniach.

4. Ograniczenie emisji spalin

Zależy Ci na ekologii? Sięgnij po nowy samochód. Na rynku znajdziesz modele hybrydowe, elektryczne, ale także spalinowe, które będą wyposażone w systemy umożliwiające ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Dzięki temu zakup samochodu pozytywnie wpłynie na Twoją sytuację podatkową, wizerunek firmy, ale również na środowisko.

5. Wyższy komfort i zwiększenie swojej wydajności

Nowy, sprawny, niezawodny samochód zwiększa komfort działania. Pozwala szybko i bezpiecznie dotrzeć z miejsca na miejsca, a także cieszyć się np. dodatkowym wyposażeniem, które także poprawia odczucia związane z użytkowaniem pojazdu. Wszystkie te aspekty wpływają nie tylko na komfort korzystania z auta, ale również na Twoją wydolność podczas realizowania obowiązków zawodowych.

Nowym, w pełni sprawnym pojazdem szybko dotrzesz do miejsca docelowego. Ograniczysz w ten sposób czas spędzony w drodze, zyskując tym samym dodatkowe godziny na realizację zleceń czy rozwój przedsiębiorstwa.

Kupno nowego samochodu do firmy to inwestycja — w PR, oszczędności, wydajność, ekologiczne rozwiązania i własny komfort. Takie rozwiązanie się opłaca i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

W jaki sposób możesz sfinansować zakup nowego samochodu do firmy?

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz sfinansować zakup pojazdu, jeśli nie masz dostępu do oszczędności lub nie chcesz pozbywać się w ten sposób poduszki finansowej? Wśród popularnych metod finansowania zakupu znajdują się:

Na którą z opcji się zdecydować? To zależy od Twojej sytuacji. Możesz przeanalizować oferty banków i firm leasingowych, aby zdecydować, która z nich odpowiada Twoim potrzebom oraz możliwościom finansowym.

Na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/samochod-na-raty/ znajdziesz informacje dotyczące zakupu samochodu na raty. Dowiesz się, z czym wiąże się taka inwestycja i jak krok po kroku zakupić w systemie ratalnym pojazd nowy lub używany.

Zakup nowego pojazdu może pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie Twojej firmy — komfort pracy, oszczędności czy wizerunek przedsiębiorstwa. Wybierz sposób sfinansowania inwestycji na miarę swoich możliwości, dopasuj konkretny pojazd do własnych potrzeb i ciesz się wygodą, którą zapewni jego użytkowanie.

 

MATERIAŁ PARTNERA

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close