Business lifestyle

W jakich problemach psychicznych pomaga psychoterapia?

Psychoterapia to podejście terapeutyczne, które może skutecznie pomóc w wielu problemach związanych ze zdrowiem psychicznym i innymi problemami psychologicznymi. Psychoterapia jest prowadzona przez przeszkolonych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego i dostosowana do potrzeb danej osoby. Kiedy jest ona stosowana?

Depresja

Psychoterapia może pomóc osobom cierpiącym na depresję poprzez zajęcie się negatywnymi myślami, radzenie sobie z emocjami i opracowywanie strategii poprawy samopoczucia. Może być ona prowadzona również razem z farmakoterapią zaleconą przez psychiatrę.

Zaburzenia lękowe

Różne formy psychoterapii, w tym CBT, terapia ekspozycyjna i terapie oparte na uważności, są stosowane w leczeniu zaburzeń lękowych, takich jak uogólnione zaburzenie lękowe, lęk społeczny i zespół lęku napadowego. W takiej sytuacji dobrym wyborem może być psychoterapeuta online – https://avigon.pl/ ponieważ wtedy wsparcie odbywa się na odległość, bez potrzeb wychodzenia z domu.

Fobie

Terapie takie jak terapia ekspozycyjna są stosowane w leczeniu fobii poprzez stopniowe wystawianie osoby na ich lęki w kontrolowanym i wspierającym środowisku.

Zespół stresu pourazowego (PTSD)

W takiej sytuacji często używane są terapie skoncentrowane na traumie, takie jak odczulanie i przetwarzanie ruchu gałek ocznych (EMDR), ponieważ są one bardzo skuteczne w leczeniu PTSD.

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

Również psychoterapeuta online oraz stacjonarnie może pomóc osobom doświadczającym problemów z zaburzeniami obesyjno-kompusyjnymi, które są rodzajem powtarzających się, natrętnych czynności.

Choroba afektywna dwubiegunowa

Psychoterapię można stosować łącznie z lekami, aby pomóc osobom cierpiącym na chorobę afektywną dwubiegunową radzić sobie z wahaniami nastroju. W ten sposób można u nich rozwijać umiejętności redukcji dolegliwości i zapobiegać jej nawrotom.

Zaburzenia osobowości

Psychoterapia może pomóc osobom z zaburzeniami osobowości, takimi jak zaburzenie osobowości typu borderline lub narcystyczne zaburzenie osobowości. W tym przypadku bardzo pomocny może być także psychoterapeuta online.

Uzależnienia

W leczeniu uzależnień stosuje się różne rodzaje terapii, w tym terapię poznawczo-behawioralną, rozmowy motywacyjne i zarządzanie sytuacjami awaryjnymi, aby rozwiązać problemy związane z nadużywaniem różnego rodzaju substancji, na przykład alkoholu, narkotyków.

Nadmierny stres

Psychoterapia może dostarczyć niezbędne techniki radzenia sobie ze stresem, aby skutecznie radzić sobie z wyzwaniami życiowymi. Tutaj także wsparciem może być psychoterapeuta online dostępny łatwiej niż ten stacjonarnie.

 

MATERIAŁ SPONSOROWANY

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close