Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeKultura i sztukaMediaŚwiatTechnologie

Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem świata! Kto go wyprzedził?

Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Majątek miliardera mocno się skurczył po cyrku, jaki wywołał w sprawie przejęcia Twittera. Zamieszanie wokół transakcji wpłynęło na spadek akcji firmy, w której Musk ma 14% udziałów. Miliardera wyprzedził inny, mniej kontrowersyjny biznesmen.

Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem świata

Elon Musk nie jest już najbogatszym człowiekiem świata. Miliarder stracił to miano po gwałtownym spadku wartości akcji w firmie Tesla. Według Forbes i Bloomberg, Musk został zepchnięty z pierwszego miejsca przez Bernarda Arnaulta, szefa generalnego koncernu LVMH, produkującego towary luksusowe. Według Forbes, Musk jest obecnie wart około 178 mld dolarów. Tymczasem Bernard Arnault ma wartość 188 mld dolarów.

Elon jest szefem i największym udziałowcem Tesli, z raportowanym udziałem w wysokości około 14%. W październiku miliarder sfinalizował warte 44 miliardy dolarów przejęcie sieci społecznościowej Twitter. Transakcja została zakończona po miesiącach sporów prawnych, a niektórzy eksperci wskazywali, że to właśnie kłótnia o Twittera była jednym z czynników stojących za spadkiem cen akcji Tesli.

Czytaj też: Musk poinformował pracowników, że nie wyklucza bankructwa Twittera xD

Cyrk związany z Twitterem

Dan Ives z firmy inwestycyjnej Wedbush Securities powiedział, że “cyrk” wokół Twittera zaważył na cenę akcji Tesli.

Musk zmienił się z superbohatera Tesli w czarny charakter, a problemy firmy narastają z każdym kolejnym jego tweetem. Cyrkowe show Muska zaszkodziło jego marce i jest to poważny problem dla Tesli. Musk to Tesla, a Tesla to Musk.

– stwierdził ekspert.

Musk sprzedał akcje Tesli warte miliardy dolarów, aby móc sfinansować swój zakup, co tylko przyspieszyło spadek akcji. Inwestorzy obawiali się również spowolnienia popytu na samochody elektryczne, z uwagi na osłabienie gospodarki, wyższe koszty pożyczek zniechęcające nabywców i konkurencję ze strony innych firm, które zwiększają swoją ofertę pojazdów elektrycznych.

Tesla musiała również wycofywać swoje pojazdy z rynku, a obecnie toczy się śledztwo dotyczące wypadków i rzekomo wadliwej funkcji autopilota w pojazdach firmy. Według doniesień Reutersa, trzy osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały, że Departament Sprawiedliwości USA rozpoczął dochodzenie w zeszłym roku po kilkunastu wypadkach, z których niektóre były śmiertelne.

Czytaj też: Elon Musk sprzedał akcje Tesli. Brakowało na zakup Twittera?

Źródło: BBC

Elon Musk zbanował Kanye Westa na Twitterze za wpis ze swastyką

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close