HandelMediaPrawoRynek pracy

Roksa, czyli popularny “portal randkowy” powrócił. Jest jednak haczyk

Roksa.pl była jednym z najpopularniejszych portali “randkowych” w Polsce, którą odwiedzało nawet 12 mln osób miesięcznie. Oznacza to, że była jedną z najczęściej przeglądanych stron w naszym kraju. Została jednak zamknięta w grudniu po wielu latach na rynku, jednak nie na długo, ponieważ jej kopia pojawiła się na innym serwerze.

Roksa znowu działa, ale jest jeden kruczek

W grudniu zatrzymano właścicieli i pracowników serwisu Roksa.pl, którzy według informacji policyjnych zarobili na procederze 40 milionów złotych. 11 osób zaangażowanych w pracę portalu oskarżono o “udział w zorganizowanej  grupie przestępczej czerpiącej korzyści z ułatwiania prostytucji.

Tymczasem serwis wrócił ponownie do sieci, ale tym razem rozszerzeniem .sx. Oznacza to, że domena została zarejestrowana w Sint Maarten, czyli terytorium zależnym Holandii, które położone jest w Małych Antylach. Na portalu istnieje informacja, że właściciele “nie pobierają żadnych opłat za umieszczanie ogłoszeń”. W jaki sposób zatem zarabiają? To pozostaje “tajemnicą”.

Zobacz również: Prawo własności intelektualnej to przykład hipokryzji najbogatszych państw

Źródło: Roksa.sx

Czy nowa Roksa.sx jest prawdziwa?

Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź. Nie. Absolutnie nie.

Przede wszystkim adres mailowy serwisu jest zarejestrowany na… Gmailu. Z kolei regulamin serwisu, to jakiś żart, a cały portal wydaje się zwykłym scamem. Nie zalecamy przeglądać tej strony, ani tym bardziej umieszczać tam ogłoszeń.

Roksa ponownie działa? Właściciele nie mają z tym nic wspólnego

Serwis, który zarejestrowany jest poza Polską, nie jest jednak w żaden sposób związany z prawdziwymi założycielami strony. Jak czytamy na polskim “odpowiedniku”:

Informujemy, że zaprzestanie działalności portalu jest spowodowane realizacją postanowienia Prokuratury. Nie mamy nic wspólnego innymi witrynami , podszywającymi się teraz pod naszą markę.

Sami właściciele otrzymali zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz zarzut kuplerstwa (czyli pomaganiu w prostytucji). Grozi im za to kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei osoby, które pracowały przy obsłudze serwisu, otrzymały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która trudniła się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa.

Oznacza to, że grozi im nawet pięć lat pozbawienia wolności. Warto zaznaczyć, że samo kuplerstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close