Biznesowi celebryciBusiness lifestyleInwestycjeNieruchomościPaństwoPolitykaPrawoŚwiat

Sąd: Trump Organization oszukiwało na podatkach! Co na to Donald?

Trump Organization winne oszustw podatkowych

Trump Organization, rodzinna firma nieruchomości byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, została uznana za winną przestępstw podatkowych. Firma jest symbolem byłego prezydenta, ale ani Trump, ani członkowie jego rodziny nie byli obecni na procesie w Nowym Jorku. Obiecując odwołanie się od wyroku, Trump powiedział, że jest „rozczarowany” i ponownie nazwał sprawę „polowaniem na czarownice”.

Firma została skazana za wzbogacenie swojej kadry kierowniczej najwyższego szczebla nieoficjalnymi korzyściami finansowymi przez ponad dekadę. Prokuratorzy stwierdzili, że nieopodatkowane dodatki obejmowały luksusowe samochody i czesne za prywatne szkoły, co zrekompensowało niższe pensje, a tym samym zmniejszyło kwotę podatku, który firma musiała zapłacić. Firmie grozi grzywna w wysokości około 1,6 mln dolarów, a dodatkowo może mieć ona również trudności z zabezpieczeniem pożyczek i finansowania w przyszłości.

Trump wcześniej skrytykował proces jako motywowany politycznie. Zaatakował również swojego długoletniego byłego dyrektora finansowego Allena Weisselberga po tym, jak w sierpniu przyznał się do winy i zeznawał przeciwko firmie. W swoim najnowszym oświadczeniu, były prezydent USA zapytał, dlaczego Trump Organization ma być ścigana za “osobiste zachowanie” Weisselberga, oskarżając go o “popełnienie oszustwa podatkowego w jego osobistych zeznaniach podatkowych”.

Polegaliśmy na bardzo szanowanej wówczas i drogiej firmie księgowej i kancelarii prawnej. Ta sprawa jest bezprecedensowa i jest kontynuacją Największego Politycznego Polowania na Czarownice w Historii Naszego Kraju.

– stwierdził Trump.

Czytaj też: Trump Organization oskarżona w dochodzeniu podatkowym

Donalda czeka kolejny proces

Dwie filie Trump OrganizationTrump Corp i Trump Payroll Corp – zostały skazane za wszystkie 17 zarzutów dotyczących oszustw podatkowych i fałszowania dokumentacji biznesowej. Prokurator okręgowy na Manhattanie Alvin Bragg pochwalił wyrok, mówiąc, że Trump Organization – która prowadzi hotele, pola golfowe i inne nieruchomości na całym świecie – posiadała “kulturę chciwości i oszustwa”. Przekazał, że firma prowadziła schemat, który pozwalał niektórym kierownikom “zaniżać swoje wynagrodzenie”, tak że ich podatki “były znacznie mniejsze niż kwoty, które powinny zostać zapłacone”.

Przez 13 lat Trump Corporation i Trump Payroll Corporation korzystały ze schematu, który przyznawał kierownictwu wysokiego szczebla hojne dodatki i wynagrodzenia, jednocześnie celowo ukrywając korzyści przed organami podatkowymi.

– powiedział.

Allen Weisselberg, który przez dziesięciolecia pracował dla Donalda Trumpa, w sierpniu przyznał się do przestępstw podatkowych. 75-letni Weisselberg zeznawał przeciwko firmie w ramach ugody, którą zawarł z prokuratorami, co oznacza, że ​​spędzi w więzieniu nie więcej niż pięć miesięcy. Zostanie osadzony w osławionym więzieniu Rikers Island i musi zwrócić ponad 1,7 miliona dolarów.

Po wydaniu werdyktu sędzia wyznaczył datę wyroku na 13 stycznia. Donald Trump i jego trzy najstarsze dzieci czeka teraz oddzielny proces cywilny, który może nałożyć na nich zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w stanie Nowy Jork.

Czytaj też: NYT: Donald Trump w ciągu 10 z ostatnich 15 lat nie płacił podatków federalnych

Źródło: BBC

FBI przejęło ściśle tajne dokumenty, które Trump wyniósł z Białego Domu

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close