MediaPaństwoPolitykaPolska

Jacek Kurski znowu został prezesem TVP. Co na to Andrzej Duda?

Powrót Kurskiego

Mimo głosów sprzeciwu ze strony opozycji oraz środowisk wolnościowych, prezydent Andrzej Duda podpisał parę miesięcy temu ustawę przyznającą TVP miliardy w ramach tak zwanej rekompensaty abonamentowej. Jak donoszą media, decyzja ta miała być uzależniona od… dymisji Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP.

Głosowanie za odwołaniem Kurskiego zarządził Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Wszyscy członkowie Rady zagłosowali jednogłośnie za odwołaniem Kurskiego. Jacek Kurski z TVP wyleciał, Andrzej Duda miliardy podpisał, a teraz… Kurski ponownie wrócił na stołek prezesa TVP.

Kurski odszedł, ale kilka dni po podpisaniu ustawy wrócił. Najpierw został doradcą zarządu TVP, a potem wiceprezesem TVP. To był policzek dla Dudy. Jednak nie jedyny.

Centrum Informacji TVP poinformowało, że nowym pełniącym obowiązki prezesa Telewizji Polskiej został Jacek Kurski. Dotychczasowy pełniący obowiązki prezesa Telewizji Polskiej Maciej Łopiński złożył rezygnację z funkcji. Formalnie Rada Mediów Narodowych miała powołać Kurskiego na szefa TVP na swym piątkowym posiedzeniu. Jak ustalił Onet, tak się jednak nie stanie, a powrót Kurskiego ma kilka etapów.

Pierwszy to urlop Łopińskiego i przekazanie telewizji Kurskiemu. Potem od 7 sierpnia, a zatem dzień po zaprzysiężeniu Dudy na drugą kadencję, Kurski stanie się p.o. prezesa TVP. W ostatnim etapie Kurski formalnie zostanie przez Radę Mediów Narodowych powołany na prezesa TVP.

Powrót Kurskiego to nagroda za dobrą kampanię Dudy

Jak przyznał Onetowi wpływowy polityk PiS, związany z Kurskim, powrót byłego prezesa TVP na stanowisko to nagroda.

Powrót Kurskiego na fotel prezesa TVP to minimalna nagroda za jego zaangażowanie w kampanię prezydencką.

Jacek Kurski kierował TVP od momentu przejęcia kontroli przez PiS na początku 2016 r. Drastycznie zmienił telewizję państwową, wykorzystując programy informacyjne i publicystyczne do promocji PiS i zwalczania opozycji.

Przez 3 lata jako prezes TVP, Kurski zarobił ponad milion złotych brutto. Co więcej, jeśli przyjmiemy, że jego pensja pozostała w 2019 roku na tym samym poziomie co rok wcześniej, to w trakcie swojej kadencji zarobił on niemal 1,5 miliona złotych brutto. Przypomnijmy, że Kurski obok Roberta Kwiatkowskiego (1998-2004) oraz Juliusza Brauna (2011-2015) jest jednym z najdłużej urzędujących prezesów TVP. Biorąc pod uwagę powyższe dane na temat jego zarobków, również jednym z lepiej opłacanych.

Jacek Kurski na wylocie. Wiemy ile zarobił w TVP. Kwota szokuje!

Źródło: Onet

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

  1. Duda jak Duda, moim kandydatem pierwszego wyboru nie był, ale skoro tvp się pod rządami Kurskiego rozwija, co widać bynajmniej po kanałach rozrywkowych, to niech nadal tam działa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close